Prístavba balkónu na prízemí

Dobrý deň, má niekto skúsenosti s pristavbou balkóna na prízemí? Čo všetko je potrebné vybaviť, ako dlho takéto vybavenie trvá a koľko by to stálo? Ďakujem. Musím povedať, že od prvého poschodia balkóny sú, ide len o 1balkon. Riešilo by sa to svojpomocne. Susedia by podpísali ... 😉 Ďakujem a pekný deň
Odpovedať
Profilova fotka
Stavebny urad .. statik lebo zasahujes do konstrukcie panelaku.. vysporiadat pozemok ten ak ti to povolia musis kupit.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@wolodymyr Dobry den, ako je to presne s tym vysporiadanim pozemku? Zmeriam si kolko m2 bude mat balkon a vydelim to poctom bytov? Cenu ze m2 urci kto? Alebo to musi nejaky urad vymerat a zapisat? Dakujem za info
Odpovedať
@marooss ty nejdes robit balkon, ty si ohradis "predzahradku". Chod sa spytat najprv u spravcu, potom na stavebny urad co k tomu potrebujes. Ale uprimne povedane, neviem na co je taky "balkon" dobry. Ani pradlo susit, ani nechat tam zahradny nabytok ked tam zrovna nesedim aby nedostali nohy. Jedine, ze by si tam chodil fajcit a nemusel vyskakovat cez okno
Odpovedať
@marooss Čo ideš robiť? Tiež ten balkón na prízemí?
Odpovedať
@zita19 Neviem, či má marooss rovnakú situáciu, ako dashu, ale tam treba urobiť miesto okna dvere, čo je zásah do fasády domu a na to treba aj súhlas projektanta domu. Ak aj nie, tak je to na riadne stavebné povolenie a stav. úrad určí či to vôbec povolí a ak tak za akých pomienok.
Odpovedať
@chrobak7 Je to na prizemi a taky balkon je fajn na sedenie cerstvom vzduchu, pripadne susit pradlo. Balkon by bol klasicky murovany cca 1m a potom zamrezovany, aby veci nedostali nohy ako pises 🙂. Je tam okno, z toho okna by som chcel spravit balkonove dvere, cize do statiky by nebol zasah, kedze tam je uz otvor, len sa predlzi smerom dole.
Odpovedať
v paneláku kde som býval boli všade lodžie, teraz už väčšinou všetke i zo zasúvacími oknami,a mreže na spodu zateplené, cez tie lodžie vyšlo na vrch i decko ako po rebríku, takto má každý priestor naviac bez vetra, či dažda, snehu
Odpovedať
Susedia to uz maju urobene (ale oni to nerobili, uz tak kupili) a my sme sa pred cca pol rokom len nastahovali. Vsetky byty dookola maju balkon. Sipka je nas byt kde je dobre vidiet ako je rieseny aj susedny. Len chceme vediet ako to je presne s tym vysporiadanim pozemku? Zmeriam si kolko m2 bude mat balkon a vydelim to poctom bytov? Cenu ze m2 urci kto? Alebo to musi nejaky urad vymerat a zapisat? Statika ci treba? Podpisi od susedou to je jasne, ale kedze je nas jediny nedorobeny, s tym by nemal byt problem si myslim.
Odpovedať
@marooss Však sa opýtaj suseda, ako to urobil. On už bude vedieť presný postup, keď to tak má. Podľa mňa ty nemusíš odkupovať ten pozemok, ten bude stále spoločný. Dokonca plocha balkónov a loggií nie je súčasťou podlahovej plochy domu, len sa počíta do plochy, za ktorú sa platí do FO.
Odpovedať
Dobrý deň. Tak zatiaľ máme projekt od arch., Statický posudok, súhlas (podpisy) všetkých susedov, ale vraj treba aj vyjadrenie od hasičov, správcov sietí, tak som zvedavá, kedy sa to zfinalizuje. Ďakujem za všetky komenty @chrobak7 vy ste to už dokončili? 😛
Odpovedať
@dashu Ja som nič také ani nerobil. Ja som už z paneláku preč. Asi si sa chcela spýtať niekoho iného.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?