Ako umiestniť držiak na kvety na balkón?

Ahojte, uvazujem ako vymysliet drziak na kvety na balkon. V prilohe su fotky, ako to tam vyzera teraz. Mam tam parapet a nad nim kovove hranate zabradlie. Co by som asi chcel ja, aby tam bolo nejake ohybane zelezo, zacinalo by z toho zabradlia, kam by bolo prisrobovane a potom by islo smerom von a tam by bolo ohnute do Ucka - na tieto zeleza (bolo by ich viac), by som hodil dosku a mohol by som si tam dat akekolvek kvetinace a po celej dlzke. Mate nejake ine napady a rady? Kvetinace chcem mat rozhodne zvonku - nie zvnutra, aby bol ich vrch kusok pod zabradlim. Dakujem velmi pekne. Slado
Odpovedať
@jslado mozes kupit kvetinace urcene priamo na zavesenie na parapet, ako napriklad tieto http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/pro..., hoci tieto ikeacke maju asi prilis uzky zaves a na tvoje balkonove zabradlie sa asi nezmesti ako tak pozeram...ale. urcite najdes aj ine typy alebo si mozes dat u zamocnika zhotovit na mieru zavesy o akych si pisal - z ocelovej pasoviny, v tvare hranateho pismena Z, nieco ako tento tu, bol by to vsak jeden kus: http://kvetinace.heureka.sk/drziak-tr...
Odpovedať
Profilova fotka
@jslado moj muz robi origos "drziaky" na balkon ;-) :-D http://www.modrastrecha.sk/catalog/ve... je to sice nieco ine ako hladas, zato originalne 8-)
Odpovedať
Najdi si sikovneho majstra od zeleza a drziak na kvetinace ma ohnute z pasoviny 20\5za chvilku.keby si bol z okolia tt tak by som ti pomohol .
Odpovedať
Kup hotove drziaky a nemusis vymyslat.
Odpovedať
@jslado ten balkon potrebuje najprv vycistit a potom vymyslat kvetinace...no neviem neviem zvonka, ked tam naprsi ubije kvetiny, rovnako polievanie aby sa Ti sused nestazoval ze mu furt voda stade kvapka...okrem toho budes musiet to mat riadne upevnene aby pri nejakom vetre to niekomu nepadlo dole na hlavu, divne napady toto...
Odpovedať
@snowy66 ja mam tiez kvety zvonka. nikdy ich neubilo a susedia sa nestazuju ze im nieco tece. nasla som staru fotku, sorry za spinu :-D samozrejme, mne to montovali pri zaskleni balkona, takze je to riadne upevnene. tam na zabradli si to neviem predstavit.... jedine fakt nieco zavesne a nestabilne.
Odpovedať
@lucianakoniku tie z Ikey nie,mam a ten material je plechovy ,zle sa ohyba a podla mna, ak si aj sam ohne,uz to nie je ono,deformuje sa ten plech
Odpovedať
Ahojte, dakujem za reakcie :-) Hlavne chcem, aby to bolo bezpecne, nie nieco co prehodim cez zabradlie a pri silnejsom vetre to uz nenajdem :-) Mam dlhorocne pozitivne skusenosti s tymi ohybanymi ocelovymi platmi a takisto aj s drziakom na kvetinace na zasklenom balkone. @atlaska> Hotove som videl len plastove (ako v odkaze od @lucianakoniku) a do toho nechcem ist. Nieco pevnejsie "hotove" som nevidel. Vies o niecom? @snowy66> Balkon potrebuje len trochu vymalovat, co je tiez v plane, ale s drziakmi na kvety to suvisi pramalo. Tazko si viem predstavit nieco pevnejsie ako ocel nasrobovanu do betonu. Aj tak dakujem za nazor. @mariott> Som z BA, vedel by si prosim poradit, kto by mohol robit take veci - ohybanie pasoviny? A co presne znamena 20/5? Dakujem krasne.
Odpovedať
vid obrazok pasovina 20/5 širka 20 mm , 5 hrubka
Odpovedať
@jslado z pasoviny nahýbane držiaky
Odpovedať
@maria123 tie ikeacke som myslela len ako priklad, na to zabradlie co ma @jslado nebudu vhodne, to mas recht, na mysli som mala to, co napisala @majina.b - na mieru ohybane drziaky z ocelovej pasoviny, to bude najlepsie riesenie @jslado ak si z BA, mozem Ti dat do IP kontakt na zamocnika, co nam robil plot, zabradlia a ine zamocnicke veci, my sme s nim boli spokojni, mozno sa dohodnete. dielnu ma pri ucilisti na Rybnicnej. Bude Ti vediet poradit aj ohladom sirky a hrubky pasoviny, podla toho kolko drziakov budes potrebovat, takisto povrchovu upravu si vyberies podla toho aka Ti bude vyhovovat, bud pozink alebo praskovanie farbou podla Tvojho vyberu
Odpovedať
inak to zelezo si mozes aj posunut vie to-....my sme ho davali prec kvoli zatepleniu... ,len ci by to nepomohlo...ak by sa to posunulo mohli by sa kvetinace len polozit na betonovy kraj a viem chcel si zvonku....ale na to potrebujes speci kvetinace...nie...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jslado je to pasovina 2centimetre siroka a 0,5cm hruba,skus v BA nejaku zamocnicku firmu alebo popros nejakych chalanov na nejakej stavbe co robia balkony alebo brany ,urcite ti pomozu.
Odpovedať
@majina.b niesu zle len tam chyba jeden ohyb na najmensej casti,tam to trosku prihnut aby sa moc nenaklanali inak niesu zle:-)
Odpovedať
@lucianakoniku ok,avsak forum cita viac ludi,mozno nez sa aj zapaja a tiez ich mozu oslovit rozne napady a rady prip.p.ostrehy,cize moj prispevok moze posluzit aj im x-)
Odpovedať
@maria123 urcite posluzi, napriklad mne posluzil rozhodne, lebo som nad tymi ikeackymi rozmyslala ze si ich kupim, takze aspon vopred viem co od nich mozem cakat a na co si davat pozor :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
@manilla poslali by ste mi prosím kontakt na firmu, ktorá vám robila držiak na kvety pri zasklení. Ďakujem
Odpovedať
@zuzanace firma, co mi robila konplet zasklenie, ponuka montaz aj prislusenstva, napr aj ten drziak. Robila to firma b.o.max bratislava.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
@majina.b kde sa daju kupit, prosim vas?
Odpovedať
mám z pásoviny nájdeš i na kovošrote ale len 2mm hrúbka presne na rozmer kvetináča i uchytenia na čokoľvek, sú povešané všade kde sa dá po záhrade
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?