Odporúčame: Mojasvadba.zoznam.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Časté otázky a problémy užívateľov

Fórum

Čo je to?

 1. Fórum
 2. Diskusia
 3. Otázka
 4. Súkromná diskusia

Ako to urobím?

 1. Ako vytvorím novú diskusiu/otázku?
 2. Ako vytvorím súkromnú diskusiu?
 3. Ako pridám k svojmu príspevku fotky?
 4. Ako pridám/odoberiem členov do mojej súkromnej skupiny?
 5. Ako pridám/vyhodím tému medzi obľubené?
 6. Ako oznámim, že téma/príspevok porušujú pravidla fóra?

Ako to funguje?

 1. Môžem vymazať svoj príspevok z diskusie?
 2. Môžem vymazať tému, ktoru som založila?
 3. Kedy sa téma zamyká?
 4. Je možné tému presunúť do inej kategórie?
 5. Je možné zmeniť názov témy?
 6. Prečo nemôžem pridať viac odpovedí do otázky?
 7. Môžu Profesionáli prispievať do fóra?
 8. Je možné tému zo slovenskej stránky zverejniť aj na českej?
 9. Ako oznámiť porušovanie pravidiel v súkromnej diskusii?

Čo robiť, ak...

 1. Niekto vytvoril tému, ktorá už existuje.
 2. Názov témy je nejasný/nepochopiteľný.
 3. Niekto niekoho uráža, provokuje, alebo mu nadáva.
 4. Niekto zverejnil niekoho osobné informácie.
 5. Niekto píše úplne mimo tému.
 6. Niekto tu robí reklamu a nie je to Profesionál.

Odpovede

Fórum

Fórum je verejná časť stránky, kde sa užívatelia rozprávajú na rôzne témy v kontexte stránky. Témy su rozdelené do katogórií, ktoré vyjadrujú konkrétny tématický okruh.

Vo fóre sa užívatelia rozprávajú v Diskusiách, Otázkach, alebo Súkromných diskusiách

Diskusia

Diskusia je rozprávanie v kruhu užívateľov, kde nie je žiadna predpísaná forma ako prispievať. Každý užívateľ môže vytvoriť takúto diskusiu a môže do nej prispievať bez obmädzenia. V diskusiách platia pravidla fóra. V jednoduchosti platí, že uživatelia sú si rovní vo vyjadrení svojich názorov.

Otázka

Otázka má pevne stanovenú formu prispievania. Užívateľ môže byť pýtajúci sa, alebo odpovedajúci. Pýtajúci v názve položí otázku a v prvom príspevku vloží doplňujúce informácie, ktoré súvisia s otázkou. Pýtajúci už nemôže vložiť príspevok do otázky, môže už iba označovať odpovede - Páči sa mi to. Odpovedajúci môže vložiť iba jednú odpoveď a označovať odpovede - Páči sa mi to.

Ako vytvorím novú Diskusiu/Otázku

Novú Diskusiu/Otázku vo fóre vytvoríš kliknutím na tlačítko Pridaj diskusiu alebo otázku. Ako prvé vyber kategóriu, do ktorej sa téma najviac hodí. Keď je diskusia správne zaradená do kategórie, je väčšia šanca, že si ju všimnú tí, ktorých zaujíma a chceli by do nej prispieť. Následne zvoľ, či sa bude jednať o Diskusiu, alebo Otázku. Keď si to zvolíš napíš názov Diskusie/Otázky a úvodný text. Je dôležité, aby názov textu bol jasný a zrozumiteľný, viac o tom sa dočítaš v Pravidlách pre vytváranie nových Diskusií a Otázok.

Súkromná diskusia

Súkromná diskusia slúži na rozprávanie sa v kruhu užívateľov, ktorí chcú mať súkromie. Príspevky v súkromnej diskusii vidia iba jej členovia.
Členov do Súkromnej diskusie pridáva, prípade vyhadzuje člen, ktorý ju vytvoril. Robí to tak, že do časti členovia napíše login užívateľa, ten sa automaticky stáva členom súkromnej skupiny.
Súkromné diskusie sa ti zobrazujú v časti Fórum, záložka Súkromné diskusie.
Do Súkromných diskusií môže nahliadnúť admin stránky v prípade, ak je podozrenie, že sa v nej porušujú pravidlá stránky.

Ako vytvorím súkromnú diskusiu?

Súkromnú diskusiu vo Fóre vytvoríš kliknutím na záložku Súkromné diskusie a v nej máš tlačítko Vytvor súkromnú diskusiu. Po vytvorení diskusie pridaj členov, ktorí budú vidieť a môcť pridávať príspevky do Súkromnej diskusie.

Ako pridám k svojmu príspevku fotky?

Pod oknom, kde píšeš príspevok vo Diskusii/Otázke je tlačítko Pridaj fotky, keď naň klikneš môžeš pridať fotky k príspevku. Tie sa po zverejnení zobrazia priamo pod tvojim príspevkom ako náhľad. Po kliknutí sa otvoria v skutočnej veľkosti

Ako pridám/vyhodím diskusiu medzi obľúbené?

Diskusiu/Otázku si pridáš medzi obľúbené kliknutím na tlačítko Páči sa mi to v danej Diskusii/Otázke.
Výhodíť z obľúbených ju možeš kliknutím na tlačítko Už sa mi to nepáči.
Obľúbené diskusie sa ti zobrazujú priamo na hlavnej stránke Fóra, pod kategóriami podľa posledného pridaného príspevku v diskusii.

Ako oznámim, že téma/príspevok porušujú pravidlá fóra?

Ak chceš oznámiť porušenie pravidiel pre úvodný príspevok / názov témy / celkovo celú tému, využi k tomu tlačítko Téma nie je OK. Ak chceš označiť jednotlivý príspevok použí k tomu tlačítko v tvare ikonky trojuholník s výkričníkom, ktoré sa nachádza pod každým príspevkom. Po zakliknutí sa ti zobrazia možné dôvody porušenia pravidiel. Ak ani jeden nezodpovedá tvojmu dôvodu, zadaj Iný dôvod a napíš ho. Sme veľmi radi ak nám takýmto spôsobom pomáhaš udržiavať poriadok na stránke. Ďakujeme.

Môžem vymazať svoj príspevok z diskusie?

Príspevky vo Fóre môže vymazať iba admin stránky. Urobí tak iba v prípade ak porušujú pravidla stránky. Vymazávaním príspevkov by dochádzalo k znehodnoteniu diskusii a ich zmysluplnosti. Odporúčame zvážiť zverejnenie každého príspevku a to hlavne z osobných dôvodov, možných porušení autorských práv, alebo poškodenia dobrého mena inej osoby, alebo firmy. Z toho ti môžu vyplynúť osobné nepríjemnosti až právne dôsledky.

Môžem vymazať tému, ktorú som založila?

Tému vo Fóre môže vymazať iba admin. Urobí tak v prípade ak porušuje pravidlá stránky.Témy sa nemažu na požiadanie zakladateľa témy, ani prispievajúcich do témy. Ak je téma stará a dlho nikto do nej neprispel, je neaktuálna, duplicitná, prípadne máš iný závažný dôvod, oznam to adminom cez tlačítko Téma nie je OK. Admin zváži jej prípadné vymazanie.

Kedy sa téma zamyká?

Admin stránky zamkne tému v prípade ak diskusia v nej sa zvrháva do vzájomných osobných útokov, je duplicitná, má podozrenie z podvodu (vymyslené identity a príbehy), poškodzovania dobrého mena užívateľov, iných osôb, alebo firiem. Uzamknutie témy môže byť dočasné, alebo trvalé. Ak je dôvod závažný (ak je riziko právnych dôsledkov) môže byť téma aj vymazaná.

Je možné tému presunúť do inej kategórie?

Ak si myslíš, že téma je zaradená v nesprávnej kategórii, označ tému cez Téma nie je OK, zadaj Diskusia je v zlej kategórii a do poznámky napíš, kde sa hodí lepšie. Admin na základe tvojho oznámenia zváži jej presunutie do inej kategórie.

Je možné zmeniť názov témy?

Ak názov témy nevystihuje diskusiu, je nejasný, alebo nepochopiteľný označ tému Téma nie je OK, zadaj Názov nevystihuje otázku a do poznámky napíš návrh názvu témy. Admin na základe tvojho oznámenia zváži premenovanie témy.

Prečo nemôžem pridať viac odpovedí do otázky?

Otázka neslúži na diskusiu, ale má pomôcť pýtajúcemu sa nájsť odpoveď na svoju otázku. Mala by zhromažďovať faktické informácie k položenej otázke bez ďalšich dotazov. Odpovedajúci má zvážiť svoju odpoveď tak, aby mala zmysel pre pýtajúceho sa, nemala by zosmiešnovať otázku, alebo mať ironický podtext. Ak sa niekto pýta, má na to asi dôvod a ten je slušné akceptovať. Ak máš podozrenie, že pýtajúci si otázkou robí žarty, neodpovedaj do nej, ale ju označ cez Téma nie je OK. Admin to skontroluje.

Môžu Profesionáli prispievať do fóra?

Áno, Profesionáli (PRO) môžu prispievať do Fóra.

Ich príspevky môžu mať:

 1. komerčný charakter:
  • môžu opísať svoje poskytované služby v kontexte Diskusie/Otázky (napr. téma Ako si vyrobiť svadobnú výzdobu. PRO, ktorý výraba svadobnú výzdobu môže napísať, ako to robí, aké má skúsenosti...)
  • môžu poradiť iným užívateľom v oblasti, v ktorej podnikajú. (napr. téma Ako si sám vytapetujem byt. PRO, ktorý ponúka tapetovanie poradí čomu sa vyhýbať, aké použiť nástroje...)
  • môžu priamo ponúknuť svoje služby, ak sa v Diskusii/Otázke rieši komerčný záujem. (napr. téma Hľadám opatrovateľku v Bratislave. PRO, ktorá je opatrovateľka a pôsobí v Bratislave, môže priamo ponúknuť svoje služby - Mám také a také odporúčania, beriem xx eur za hodinu, kontakt v mojom profile...)
 2. Nekomerčný charakter, čo znamená, že môžu reagovať na témy, kvôli osobnému záujmu. Ak však máš podozrenie, že je to úmysel spamovať, alebo ťa príspevok komerčne obťažuje, označ ho, admin zváži jeho vymazanie

Pravidlá pre Profesionálov, o ktorých je dobré vedieť

 • PRO nemôžu vkladať odkazy na internetové stránky do príspevkov
 • PRO nemôžu vladať rovnaké, alebo podobné príspevky do viacerých tém. Chápeme to ako snahu komerčne spamovať.
 • PRO nemôžu vkladať kontaktne údaje na seba, alebo iných. Kontaktné údaje na PRO nájdete v jeho profile, stačí klik na jeho login.

Je možné tému zo slovenskej stránky zverejniť aj na českej?

Vytvoriť tému vo Fóre, ktorá sa zobrazuje na slovenskej a zároväň českej stránke môžeš pri zakladaní témy a to v časti, kde zadávaš názov a úvodný text. Klikni na Zobraz ďalšie možnosti a následne zaklikni rámček Chcem diskusiu uverejniť aj na českej verzii stránok. Jej obsah je relevantný aj pre českých užívateľov.
Ak je už téma vytvorená a chceš ju pridať aj na českú stránku je potrebné osloviť admina a požiadať, aby tému zverejnil aj tam. Ak je žiadosť odvôvodnená (Jej obsah je relevantný aj pre českých užívateľov), admin tak urobí.

Ako oznámiť porušovanie pravidiel v súkromnej diskusii?

Ak sa stretneš s porušovaním pravidiel stránky v súkromnej diskusii, napíš o tom adminovi Internou poštou. Keďže admin nemá štandardne právo vstupovať do súkromných diskusii, potrebuje, aby si príspevky, ktoré porušujú pravidla skopíroval do Internej pošty. Na základe nich admin vyhodnotí porušovanie a vstúpi do súkromnej diskusie.

Čo robiť, ak niekto vytvoril tému, ktorá už existuje?

Ak narazíš na tému, ktorá už existuje, označ ju Téma nie je OK a zaklikni dôvod Takáto diskusia už existuje. Do poznámky zadaj linku, témy, ktorá už s rovnakým obsahom existuje. Admin stránky zváži zamknutie témy a odporučí tému, ktorú zadáš do oznámenia.
Aj napriek tomu, že téma je duplicitná admin zváži jej ponechanie, ak je v nej živá diskusia alebo je niečim výnimočná.

Čo robiť, ak niekto niekoho uráža, provokuje, alebo mu nadáva?

Tu platí jedno pravidlo, nereaguj na užívateľov, ktorí urážajú, provokujú, alebo nadávajú. S najväčšou pravdepodobnosťou práve na to čakajú, aby mohli ďalej urážať, provokovať a nadávať. Takéto príspevky označ a admin to skontroluje a preverí užívateľa.

Čo robiť, ak niekto zverejnil niekoho osobné informácie?

Osobné informácie sú všetky údaje, zverejnené bez súhlasu dotyčnej osoby, na základe ktorých by tretia osoba dokázala dotyčnú osobu identifikovať. Jedna sa hlavne o meno, priezvisko, adresu, telefón, email, rôzne identifikačné čísla, súkromné údaje... Príspevky, ktoré obsahujú takéto údaje označ. Admin skontroluje príspevok a zváži jeho vymazanie.

Čo robiť, ak niekto píše úplne mimo tému?

Určite označ príspevky, aby ich admin skontroloval. Vo Fóre však platí, že téma sa nedá úplne udržať v priamom kontexte zadanej témy, má prirodzenú tendenciu sklzávať do súvisiacich tém a taktiež v nej vystupujú sociálne aspekty - užívatelia na seba reagujú, spoznávajú sa, len tak sa pozdravia. Tieto veci sú v poriadku, samozrejme ak cela téma nie je iba o tom. Je v poriadku ak jemne upozorníš, že príspevky odbočujú od témy a že skúsme sa vrátiť späť k pôvodnej téme. Ak by to niekto tvoje upozornenie zobral osobne, označ taký príspevok, skúsime mu to vysvetliť, aby zbytočne nedošlo k nedorozumeniu. Tiež môžeš dať linku na tento príspevok, alebo ho skopíruj.

Čo robiť, ak niekto tu robí reklamu a nie je to Profesionál.

Vždy sa nájde firma (obchodník), ktorá sa tvári ako užívateľ, odporúča svoje služby a myslí si, že ako super si tu robím reklamu. Je to však klamstvo. Ak maš podozrenie, že si na takéhoto užívateľa narazil, označ ho, nezabudni dať do poznámky, na základe čoho vzniklo tvoje podozrenie.