Rekonstrukcia domu z 18- teho storocia

3. máj 2020
Rekonstrukcia domu z 18- teho storocia - dnes listovanie podlahy

dnes listovanie podlahy

 • paulus33Poprosim,nevrzgaju ti palubky pod nohou?
  Su uplne na tesno? Alebo s malickou medzerou?
  Ja teraz montujem svoje a trosku pukaju pri prechode, davam ich totalne na tesno (stahovacie gurtne) a skrutkujem k rostu z hranolov.
  • trademan
   AUTOR
   @paulus33  dobrý večer, moje vôbec nevrzgajú a mám ich rok. Medzeri sem tam sú max do 3mm....toto si myslím že bude časom stále. Kamarát dával do domu borovicovú podlahu priamo zo sušičky, nechal podlahu poležať pol roka v podkroví a teraz som počul že mal také medzeri, že tam musel normálne vkladať lišty.
   • paulus33@trademan
    a ked ich montovali? Montovali ich s medzerou? Alebo uplne na tesno pritlacene? Cim ich stahovali k sebe?

    Nechcem urobit chybu, mam toho 88m2 a neviem si predstavit to rozoberat...
    Moja je zo susicky, v dome som ju mal 1/2roka, vlhkost v dome okolo 50%.
    • trademan
     AUTOR
     @paulus33  nie na tesno to išlo a aj tak, mne to robí tiež trochu. Ja som sa pýtal na to lebo on je starý stolár
     • trademan
      AUTOR
      @trademan  a povedal že aj keby dal lepidlo tak by to strelilo na pere kľudne. Kámoš čo má staršiu palubovku ma medzeru miestami až centimeter. Neviem kde je problem...nejaký skúsený podlahár by vedel asi povedať ale je to vlhkosť podľa mňa.. zajtra mi príde 70 štvorákov na podkrovie tak sám som zvedavý
      • paulus33@trademan
       ok. Dik. Mne to nevrzga ale skor puka. Nebol som dva dni v dome, dnes som prisielb presiel sa po hotovej=parkrat puklo. Potom som si po par hodinach uvedomil ze ani tuk. Ja som daval do pera a drazky svieckovy vosk, to mi poradili podlahari ako prevenciu vrzgania. Ake ci to bude fungovat?!?
       Kazdopadne mas to pekne a ako sme sa bavili s kamosmi pri pive, drevena podlaha musi vrzgat a musi byt poskriabana, aby bolo jasne ze to nie je ziadna umelina 😉