Dlhé roky sa fungovalo v 2 väčších izbách, avšak rodina sa rozrastá, pribúdajú víkendové návštevy a tak bolo potrebné vymyslieť našim plnohodnotnú spálňu a funkčnú obývačku s rozkladacou pohovkou. Áno, správne tušíte, predelili sme izbu "vejpůl" :)) .... Všetko s prihliadaním na to, aby bol priestor maximálne využitý a pritom nepreplácaný. Tak som urobila 3D návrh a už to išlo.....

Predstava bola vytvoriť elegantný priestor v európsko - americkom duchu. Na steny sme zvolili jemný maslovo - béžový odtieň, aby sme už beztak malý priestor zbytočne opticky nezmenšovali tmavšími farbami. Aby sme dosiahli eleganciu už aj na stenách, volili sme stropné biele lišty. Tak isto aj podlahové lišty budú biele vysoké. Oproti novým posuvným dverám bude krbová rímsa nad ktorou bude veľké strieborné zrkadlo po výške. Dosiahneme tým jednak zväčšenie priestoru, pretože nech si hovorí kto chce čo chce, veľkými predmetmi (samozrejme s všetko s mierou) v malom priestore dokážeme miestnosť nechať voľnejšie dýchať ako s kopou drobných "dekorácií", za druhé sa od zrkadla bude odrážať svetlo s proťajšieho okna čím sa obývačka bez okna viac presvetlí a za tretie bude odrážať okrem svetla aj okolitý priestor a tým bude miestnosť vyzerať opticky väčšia. Jedno zrkadlo a toľko práce spraví :) .

Podlahu sme najprv chceli voliť čo najsvetlejšiu, biele odtiene.... nakoniec sme sa však rozhodli pre DUB NORFOLK, ktorej ošúchaný vzhľad nám do priestoru pasuje a tiež nie je tmavá.

Obývačkový nábytok bude jednoduchý a v modernom duchu, aby priestor nespadol do úplného "vintage" looku... Za sedačkou bude béžovo-hnedá tapeta s ornamentom, tá istá bude tvoriť aj vodorovnú strednú líniu na vstavaných skriniach v spálňovej časti, ktorých zvyšok bude tvoriť biely lacobel.

Ostatné detaily ako záclony a doplnky budeme riešiť za chodu a ako financie dovolia :)

Nech sa páči posúďte či sa nám darí náš cieľ plniť ;)