Odporúčame: Mojasvadba.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Zrodenie hviezdy IKO Cambridge Xtreme 9,5°!

Svetovou novinkou medzi strešnými skladanými krytinami je samolepiaci                   3D šindeľ IKO Cambridge Xtreme 9,5°. 

Je to jediný materiál svojho druhu medzi skladanými krytinami, zabezpečujúci vodeodolnosť strechy už pri sklone 9,5°,bez nutnosti vytvorenia vodotesného podstrešia! Cambridge Xtreme je možné aplikovať tak na nízke sklony, ale zároveň aj na zvislé steny a teda 90°.  Vďaka tomu má šindeľ Cambridge Xtreme najširšie možné využitie od 9,5°-90° vrátane.

Tento unikátny strešný materiál je odolný voči silným vetrom a vetrom hnanej dažďovej vode. Prešiel náročnými testami, ktoré simulujú extrémne počasie, ktoré v Európe nastáva len raz za 50 rokov!

 

Šindeľ Cambridge Xtreme je laminovaný šindeľ s 3D vzhľadom, určený pre najnáročnejších klientov. So svojim jedinečným vzhľadom sa podobá na šindeľ Cambridge Xpress, ktorý v sebe kombinuje vysokú flexibilitu a architektonickú slobodu s jedinečnou materiálovou odolnosťou. Strecha pokrytá takýmto šindľom je veľmi podobná prírodnej bridlici, resp.tradičným dreveným šindľom a cenovo ostáva na úrovni kvalitných šindľov. Dve vrstvy šindľa zaručujú výnimočnú mechanickú odolnosť a zároveň flexibilitu. Jeho aplikácia je vďaka nepravidelnému tvaru veľmi jednoduchá a rýchla.

Na daný produkt výrobca poskytuje až 30 ročnú limitovanú záruku a 15 ročnú Platinovú záruku, ktorá v prípade zatekania strechy garantuje opravu strechy a náhradu škody až do výšky 100%. Životnosť produktu je až 40 rokov s minimálnymi nárokmi na údržbu. Je dostupný v 4 exkluzívnych prírodných farbách. Keramizovaný granulát na povrchu zabezpečuje UV ochranu a farebnú stálosť počas celej životnosti.

 

Strešné šindle Cambridge Xtreme sú vhodné na nové strechy, ale vďaka svojej nízkej hmotnosti sú obľubené pri renováciach (hmotnosť cca 12kg/m2). Oproti tradičným strešným materiálom vás nečaká dlhý rad zmien ako  inštalácia paropriepustnej fólie, latovania, nové klampiarske prvky, vysunutie strešných okien a ich úprava v interieri.. Naplánovanie prác súvisiacich len s prekrytím šindľov je oveľa jednoduchšie  a časovo menej náročný ako pri celkovej renovácii. Pri kúpe šindľov Vás neprekvapia  vysoké ceny jednotlivých tvaroviek, pretože samotné doplnky (hrebenáče, nárožia..) sa vyrábajú zo základného šindľa vyrezávaním.

Viac info na www.cambrigextreme.eu, otázky prosím zasielať slovensko@iko.eu

Bonus: výnimočné vlastnosťi šindľa Cambridge Xtreme: https://www.youtube.com/playlist?list=PL3RSTPYunICo5hxUPkbTh1VCA0pJr3MyH

Pridané 6. júl 2015  •  Páči sa mi to
pr_clanok  
Pridané 6. júl 2015