Odporúčame: Mojasvadba.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Zdravší život pre všetkých

V snahe zabrániť drahým stratám energie bol v posledných desiatich rokoch dosiahnutý mimoriadny pokrok v oblasti zatepľovania obvodových stien a výmeny okien. Vďaka stále viac „utesneným“ budovám však vnútri nezostáva iba teplo, ale i zdraviu škodlivé látky. Výmena vnútorného vzduchu prirodzeným vetraním je dnes často desaťnásobne nižšia ako pri starších budovách. Aby sme koncentráciu škodlivín vo vnútornom vzduchu udržali na nízkej úrovni je potrebné výdatné vetranie alebo kontrolovaná výmena vzduchu. Najbezpečnejšou cestou je však škodliviny v interiéri vôbec nepripustiť.

Až 90 % nášho života trávime v uzavretých priestoroch, preto je kvalita vnútorného vzduchu kľúčová nielen pre pocit pohody, ale aj pre naše zdravie. Rozhodnutie, ako zdravo budeme bývať, je v našich rukách. Náš životný priestor je z dôvodu opatrení na úsporu energie čoraz viac „utesnený“, a preto je mimoriadne dôležité dbať na kvalitu materiálov použitých vo vnútornom prostredí. Väčšina z použitých materiálov zostáva v našom dome navždy a preto by nemali obsahovať škodliviny alebo byť príčinou vzniku škodlivých emisií. Vnútornú klímu ovplyvňuje hneď niekoľko faktorov. Fyzikálne ako vlhkosť vzduchu, jeho teplota a prúdenie, vzdušné ióny. Ďalej sú to biologické faktory – plesne, baktérie, vírusy, parazity, alergény a riasy a chemické faktory ako rôzne zápachy, rozpúšťadlá alebo iné škodliviny v interiéri.

Na pomoc prichádzajú zdravé stavebné materiály

Aby bolo možné dosiahnuť ideálnu vlhkosť vnútorného vzduchu, je potrebné použiť stavebný materiál, ktorý dokáže rýchlo absorbovať vlhkosť a v prípade potreby ju odovzdať späť. Vápenná Baumit Klima omietka reguluje vlhkosť vzduchu v interiéri. Mikroporézna štruktúra omietky tvorí nespočetné množstvo pórov s obrovskou plochou, ktorá má schopnosť regulovať vnútornú klímu. V porovnaní s bežnými vnútornými omietkami dokáže absorbovať viac  vlhkosti za kratší čas a pomaly a rovnomerne ju v prípade poklesu vlhkosti odovzdávať späť do vnútorného vzduchu. Baumit Klima omietka tak prispieva k podstatnému obmedzeniu extrémnych výkyvov vlhkosti, čo vedie k väčšej pohode vo vnútornom priestore. Vysoká hodnota pH = 12 – 13 zaručuje jej protiplesňové a antibakteriálne vlastnosti. Antistatický povrch omietky navyše neumožňuje ukladanie jemných čiastočiek prachu, čo zabezpečuje zdravé a príjemné prostredie v interiéri.


Pre štrukturované povrchy aj dokonale hladké steny

Popri Baumit Klima omietke sú k dispozícii i ďalšie výrobky z ekologického minerálneho omietkového systému pre zdravé bývanie, ktoré možno vzájomne kombinovať. Pre štrukturovaný povrch stien je optimálna kombinácia Baumit Klima omietky a Baumit Klima farby. Pre sadrokartón, betónové povrchy alebo v prípade vysprávok stien je vhodné použiť Baumit Klima stierku, ktorá zároveň predstavuje to najlepšie riešenie pre úpravu stien v našich panelákových bytoch. Ideálne hladký povrch stien možno dosiahnuť použitím Baumit Klima omietky a prírodnej vápennej stierky Baumit Klima glet. Na povrchovú úpravu je určená Baumit Klima farba na silikátovej báze so schopnosťou aktívneho dýchania, ktorá optimálne dopĺňa účinok produktov Baumit Klima.

Všetky produkty radu Baumit Klima sú certifikované medzinárodnou organizáciou pre rozvoj výstavby a bývania Natureplus ako vhodné pre trvalo udržateľný rozvoj. Produkty s týmto certifikátom sa vyznačujú vysokou kvalitou a funkčnosťou vo vzťahu k zdraviu aj k životnému prostrediu.

Baumit Klima omietka:
- Reguluje vlhkosť
- Aktívne dýcha
- Má protiplesňové a antibakteriálne vlastnosti
- Má antistatický povrch
- Minerálna omietka

Text a foto: Baumit

www.baumit.sk

Pridané 5. okt 2015  •  Páči sa mi to
pr_clanok  
Pridané 5. okt 2015