Záhradný domček pod stromček: Ako si vybrať ten pravý?

8. dec 2022

Dokonalé spojenie estetiky a praktickosti robí zo záhradného domčeka ideálny doplnok do každej záhrady. Ak ešte nemáte ten svoj, pošlite tieto Vianoce tip Ježiškovi. Poradíme mu, ako pre vás vybrať vhodný model.

 

Zdroj: Dreamstime

Záhradný domček je skvelým pomocníkom, ktorý vám bude slúžiť po celý rok. Môžete ho využiť na uskladnenie náradia, záhradného nábytku, grilu či športových potrieb. Je skvelou náhradou za pivnicu či špajzu a pomôže vám udržať vašu záhradku dokonale organizovanú. Navyše môže byť aj veľmi vkusný a moderný, takže sa naň budete s radosťou pozerať.

 

Zdroj: Dreamstime

 

Záhradný domček v zime

Aj mimo záhradkárskej sezóny nájde domček perfektné využitie. Je len na vás, ako jeho potenciál využijete. Vie vám poslúžiť na uskladnenie úrody, zaváranín či zazimovanie kvetov. Môžete ho tiež využiť na skladovanie dreva, zimného náradia alebo ako domácu lyžiareň na uloženie lyžiarskej výbavy.

A čo viac? Umožní vám venovať sa aj v zime vašim obľúbeným koníčkom. Jednoducho ho môžete zmeniť na opravárenskú či stolársku dielňu, kreatívny ateliér, či čitáreň. Stačí si domček zvnútra zatepliť alebo vybaviť prenosným ohrievačom, a získate zimné útočisko a priestor pre vaše hobby.

 

Zdroj: Dreamstime

 

Ako si vybrať záhradný domček?

Na trhu dnes nájdete domčeky z rôznych materiálov: drevené, plastové či kovové.

Každý z týchto materiálov má svoje výhody či nevýhody. Kým plastové domčeky sú pomerne lacné a jednoducho sa udržiavajú, chýba im prírodný vzhľad a útulnosť drevených domčekov. Tie sú zas finančne nákladnejšie, ťažšie sa udržujú a sú horľavé. Kovové domčeky sú pomerne dostupné, variabilné, odolné a ľahko sa udržiavajú.

Na výber je tiež mnoho typov a veľkostí, od naozaj maličkých kôlničiek až po veľké záhradné domčeky o veľkosti menšej izby. Na svoje si preto príde naozaj každý podľa toho, koľko je ochotný investovať, akú veľkú má záhradu a na čo plánuje domček využiť.

 

Zdroj: Dreamstime

 

Stavte na kvalitu a trvácnosť kovu

Hľadáte kvalitné a trvácne riešenie, ktoré vám bude slúžiť viac ako len dve sezóny? Kovové domčeky na náradie od nemeckého výrobcu Hörmann vás určite nesklamú. Kombinujú v sebe nadčasový dizajn s odolnými materiálmi, ktorých garanciou je 20-ročná záruka.

Všetky domčeky sú vyrobené z pozinkovaného oceľového plechu s práškovou povrchovou úpravou. Vďaka tomu skvele odolávajú poveternostným podmienkam, vode, ohňu aj plesniam. Navyše sa mimoriadne ľahko udržiavajú. Budú vám tak robiť radosť naozaj dlhé roky.

Domčeky sú navyše 100 % klimaticky neutrálne a šetrné k životnému prostrediu. Čo to znamená? Na ich výrobu bol použitý ekologický prúd a emisie boli kompenzované podporou projektov na ochranu klímy. 

 

Dokonalý domček pre vás

Domčeky na náradie od Hörmann vám prinesú radosť od prvého momentu. Vďaka rýchlej a jednoduchej montáži ich zvládnete poskladať svojpomocne. Poskytujú pohodlný a dostatočne vysoký a široký vstup. Vyznačujú sa vysokou stabilitou konštrukcie a nemajú ostré hrany, takže sú bezpečné pre celú rodinu.

Nezabúdame však ani na dizajn, ktorý je rovnako dôležitý ako praktickosť. U nás si vytvoríte domček presne podľa vášho gusta. Vyberte si z 2 variantov dizajnov, 2 tvarov strechy, 3 veľkostí a pestrej palety odtieňov. Ak si nevyberiete z 9 štandardných farieb, domček vám za príplatok vyhotovíme v ktorejkoľvek RAL farbe. Vašej fantázii už nič nestojí v ceste!

Neodkladajte svoje sny a splňte si ten o dokonalom záhradnom domčeku.