Odporúčame: Mojasvadba.zoznam.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Výmena okien v zime?

Ani sme sa nestihli poriadne spamätať z konca leta a bez varovania sme vhupli rovno do chladnej a veternej jesene. Ak ste aj vy po náhlej zmene počasia spozorovali, že Vám už okná neslúžia tak ako kedysi, že pociťujete chlad a prefukovanie, vedzte, že nie ste jediní. Je to bežný jav a množstvo drobných nedostatkov sa dá vyriešiť nastavením okna, prípadne výmenou tesnenia.

            Na starých oknách však často tieto práce už nestačia. Jednoducho už majú svoje roky a nespĺňajú moderné požiadavky na teplo-technické vlastnosti. Plánovali ste takúto výmenu na vašom byte či dome, ale nestihli ste tak urobiť počas hlavnej sezóny a za ešte prívetivého počasia? Možno budete prekvapení, ale vôbec to nevadí.          
            V KALYPSO je výmenu okien možné robiť takmer počas celého roka. Do pár hodín máte staré okná nahradené novými aj so všetkými prácami okolo. Výber neskoršieho termínu má dokonca aj svoje výhody: kratšia čakacia doba ako v hlavnej sezóne a často aj nižšia cena.

            Tie isté dôvody platia aj v prípade, že staviate rodinný dom a viete, že Vás do neho čaká kúpa okien. Začať riešiť túto záležitosť dostatočne vopred má aj tu svoje opodstatnenie. V prvom rade sa vyhnete preplnenej výrobe v sezóne. Dodanie produktov na Vami určenú dobu tak máte isté a nehrozia žiadne omeškania, ktoré by Vám mohli znepríjemňovať život či postup v ďalších stavebných prácach. Navyše netlačia Vás žiadne termíny, takže si môžete v kľude a bez stresu vybrať ten správny produkt pre Vás, prípadne rovno aj premyslieť ako zladiť napríklad tienenie či siete proti hmyzu.
           Vaše rozhodovanie, aký typ okien je pre Vás ten najlepší sa bude líšiť v závislosti od toho, kam plánujete okná umiestniť a či sa jedná o novostavbu alebo rekonštrukciu. V KALYPSE Vám ochotne poradia s výberom, či už máte záujem o plastové, hliníkové alebo drevohliníkové okná. V bytoch sa najčastejšie využívajú plastové okná Kalypso Aktiv alebo okná Kalypso Evolution z kompozitného materiálu Rehau Geneo, ktoré majú výborné tepelno-izolačné vlastnosti a spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky na moderné okno. Samozrejme, Evolution s hodnotou Uw od 0,72 W/m2K je číslom jedna aj pre rodinné domy.

           Tu sa často siaha aj po hliníkových oknách, ktoré sú veľmi moderné a vďaka pevnosti materiálu dovoľujú vytvárať presklenia väčších rozmerov. Hliníkové systémy Kalypso Aktiv 72 alebo Evo 77 svojimi čistými líniami dodávajú priestoru elegantný ráz a spolu so zdvižno-posuvným systémom HS Portál 77 SLK vytvoria lákavý prechod medzi miestnosťou a záhradou.

          Ak by ste do interiéru radšej zaradili prírodný materiál, siahnite po drevohliníkových oknách. Hliníkové opláštenie z exteriéru ochráni okno pred nástrahami počasia a drevo v interiéri vyčarí útulnejšiu atmosféru. Na výber je z modelov Kalypso Alu Plus, Contour a Passiv.
Pre viac informácií neváhajte navštíviť stránku www.matporiadneokno.sk.

Pridané 29. okt 2018  •  Páči sa mi to
pr_clanok  
Pridané 29. okt 2018