Technický Oscar pre vypínače ABB

21. mar 2018

Svojich Oscarov majú aj najnovšie výrobky, materiály a inovácie, ktoré spoločnosti prinášajú na svetové trhy. K takým patrí aj každoročne udeľovaný Global Bioplastics Award. V tomto roku patrila najvyššia priečka rámiku vypínačov Etik spoločnosti ABB.

Rámik vypínačov do domácnosti Etik, ktorý nedávno získal aj ocenenia za jednoduchý a elegantný dizajn, získal najvyššie hodnotenie porotcov z akademickej i novinárskej obce a priemyselných asociácií z Ameriky, Európy a Ázie za inovatívny materiál nazvaný I am nature. Tento špeciálny druh biologicky odbúrateľného materiálu vznikol v spoločnom vývoji spoločností ABB a Maip. Ponúka všetky výhody tradičného termoplastu, no jeho výroba vychádza z udržateľných prírodných a minerálnych materiálnych zdrojov. Je možné ho miešať aj s inými bio produktami alebo rozložiteľnými materiálmi.

Má výborné vlastnosti - je rozmerovo stály, tepelne odolný (asi 130 ° C), vynikajúco odolný voči UV a svetlu, ľahko zafarbiteľný a tvarovateľný do foriem s viacerými dutinami. Je jednoducho spracovateľný, má špecifické elektrické vlastnosti a dosiahla sa pri ňom napríklad aj mimoriadna odolnosť proti poškriabaniu, dokonca aj pri matných textúrach.  

Nový recyklovateľný vypínač ponúka všetky výhody plastu, avšak bez poškodzovania životného prostredia.