Odporúčame: Mojasvadba.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Technický Oscar pre vypínače ABB

Svojich Oscarov majú aj najnovšie výrobky, materiály a inovácie, ktoré spoločnosti prinášajú na svetové trhy. K takým patrí aj každoročne udeľovaný Global Bioplastics Award. V tomto roku patrila najvyššia priečka rámiku vypínačov Etik spoločnosti ABB.

Rámik vypínačov do domácnosti Etik, ktorý nedávno získal aj ocenenia za jednoduchý a elegantný dizajn, získal najvyššie hodnotenie porotcov z akademickej i novinárskej obce a priemyselných asociácií z Ameriky, Európy a Ázie za inovatívny materiál nazvaný I am nature. Tento špeciálny druh biologicky odbúrateľného materiálu vznikol v spoločnom vývoji spoločností ABB a Maip. Ponúka všetky výhody tradičného termoplastu, no jeho výroba vychádza z udržateľných prírodných a minerálnych materiálnych zdrojov. Je možné ho miešať aj s inými bio produktami alebo rozložiteľnými materiálmi.

Má výborné vlastnosti - je rozmerovo stály, tepelne odolný (asi 130 ° C), vynikajúco odolný voči UV a svetlu, ľahko zafarbiteľný a tvarovateľný do foriem s viacerými dutinami. Je jednoducho spracovateľný, má špecifické elektrické vlastnosti a dosiahla sa pri ňom napríklad aj mimoriadna odolnosť proti poškriabaniu, dokonca aj pri matných textúrach.  

Nový recyklovateľný vypínač ponúka všetky výhody plastu, avšak bez poškodzovania životného prostredia.  

Pridané 21. mar 2018  •  Páči sa mi to
pr_clanok  
Pridané 21. mar 2018