Odporúčame: Mojasvadba.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Splnený sen

Každý snívame nejaký svoj sen a je len na nás, či si ho dokážeme splniť. Pán Macháček podľa svojich slov už od detstva túžil mať svoj rodinný domček, v ktorom by mohol založiť rodinu a jednoducho a spokojne v ňom žiť. Keď dospel a nastal ten pravý čas na splnenie svojho sna, začal hľadať to pravé miesto aj podobu pre svoje bývanie.

Akým smerom sa uberali Vaše prvé rozhodnutia o vysnívanom dome?
Najprv som uvažoval o mieste, chcel som stavať v lokalite, ktorú poznám. Kvôli svojmu pracovnému vyťaženiu som sa rozhodol dať si postaviť dom na kľúč a v rámci maximálneho zrýchlenia a zjednodušenia celého procesu pokiaľ možno podľa už spracovaného projektu. Lenže sa ukázalo, že nájsť typový dom, ktorý by sa mi na prvý pohľad zapáčil, nie je až tak jednoduché ako sa zdá, rovnako ako nájsť solídnu firmu, ktorá stavbu zrealizuje.

Iste ste mal nejaké kritériá, podľa ktorých ste sa rozhodoval. Ktoré boli kľúčové?
Samozrejme som očakával, že vybraná stavebná spoločnosť bude seriózna, a to vo všetkých smeroch, a nebude medzi nami žiadny problém v komunikácii. To totiž považujem za najdôležitejšie, rovnako ako ústretovosť a ochotu hľadať optimálne riešenie ako pre klienta, tak pre stavebníka.

Nakoniec Vaša voľba padla na Ekonomické stavby, s.r.o. . Splnila táto spoločnosť Vaše predpoklady?
Na prvú schôdzku som išiel plný očakávania, s rozhodnutím, že ak by som nemal stopercentne dobrý dojem, hľadal by som ďalej. Ale ochotný a profesionálny prístup pracovníkov Ekonomických stavieb, s.r.o. ma nenechal na pochybách. A keďže som si zo širokej ponuky typových projektov z poskytnutého katalógu po veľmi krátkom váhaní vybral, nič nestálo ceste ďalšiu spoluprácu.

Dalo by sa teda povedať, ako by Vám bol hotový projekt ušitý na mieru?
Zvolený typ domu ma skutočne zaujal okamžite. Avšak po bližšom zoznámení sa s projektom som k svojej úplnej spokojnosti potreboval trochu pozmeniť jeho vnútornej dispozície, v čom mi ES vyšli s úplnou samozrejmosťou v ústrety a tiež mi pomohli s drobnými zmenami v priebehu samotnej stavby. Za šestnásť mesiacov od môjho výberu projektu som sa nasťahoval do vlastného a som rád, že som sa potvrdil môj prvý dojem. Rozhodol som sa správne.

Realizácia : Ekonomické stavby, s.r.o.
Názov domu : Blanka 3
Dispozícia : 5+KK
Rozmery : 9 x 6,60
Zastavaná plocha : 59,4 m2
Úžitková plocha : 88,25 m2
Strešný plášť : Bramac
Okná : drevené EURO
Kúrenie : plynové kotlom, alternatívne doplnené kozubovou pecou
Dvere : fóliované, zárubne : obložkové

Pridané 6. júl 2015  •  Páči sa mi to
pr_clanok  
Pridané 6. júl 2015