Samolepiace kamenné obklady – kúsok prírody do vášho interiéru

19. máj 2021

Čím viac sa moderný človek vzďaľuje prírode, tým viac nás to k nej ťahá. Kamenné obklady z bridlice alebo mramoru vám ho doprajú denne, či už bývate v dome, alebo v byte. Vďaka samolepiacim obkladom navyše zvládnete montáž ľahko, rýchlo a svojpomocne. Vzhľadom na dostupnosť materiálu a novým technológiám inštalácie dnes obklady z prírodného (nie umelého) kameňa zdobia tisíce domácností po celom svete.

Samolepiace obklady dodajú vášmu bývaniu novú dimenziu

K favoritom na trhu patria samolepiace kamenné obklady ALFIstick. Ako napovedá názov, ich hlavnou prednosťou je inovatívna samolepiaca technológia, ktorá umožňuje jednoduchú, rýchlu a bezprašnú montáž. Oproti bežnému obkladu je výrazne ľahšia, a tak ho môžete nalepiť na omietnutou stenu, sadrokartón, umakart, OSB dosky a výborne drží aj na keramickom obklade. Zaobídete sa tak bez lepidla, špeciálneho náradia, drahej práce remeselníka a spravidla aj upratovania. Inštaláciu obkladov ALFIstick zvládnete pravdepodobne sami, s náradím, ktoré máte doma v skrini.
3D vyhotovenie obkladov potom prepožičia vášmu interiéru unikátny vzhľad, ktorý vám bude každá návšteva nahlas závidieť.

 

S prírodným kameňom sa fantázii medze nekladú

Samolepiace obklady sa pritom - čo do estetiky, odolnosti a životnosti - smelo vyrovnajú klasickým obkladom. K dispozícii sú obklady z bridlice, kvarcitu, mramoru a pieskovca v rôznych farebných odtieňoch a variáciách.
Slobodu máte aj čo do umiestnenia obkladov. Popustite uzdu fantázii a vyzdobte nimi napríklad kachle alebo kuchyňu.
Do namáhaných priestorov sa hodí bridlica, ktorá vyniká odolnosťou voči vlhku, žiaru a zašpineniu. Najčastejšie však obkladáme steny v obývacej izbe a predsieni, ktoré reprezentujú náš domov. Noblesný dojem umocníte mramorom, vzdušný a svetlý vzhľad docielite kvarcitom či pieskovcom.

Pri výbere vzorku zohľadnite celkový ráz priestoru vrátane nábytku.

Inštalácia v troch krokoch je hračka

Keď zásielka s kamennými obkladmi konečne dorazí, prichádza na rad montáž.
    •    Na úvod si starostlivo zameriame plochu, na ktorú chceme obklady lepiť.
    •    S pomocou nožníc na plech či kotúčovej brúsky je možné jednotlivé úseky skrátiť či tvarovo prispôsobiť.
    •    Obklady ALFIstick disponujú špeciálnou vrstvou vybavenou lepidlom. Keď je všetko pripravené, stačí dať dolu ochrannú fóliu a obklad opatrne pritlačiť na stenu. Kameň drží ihneď, ale 100 % priľnavosť získa do 24 hodín.