Odporúčame: Mojasvadba.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Samočistiace fasádne dosky s fotokatalytickými vlastnosťami

Funkcia fotoaktívnych fasádnych dosiek spočíva v aplikácii špeciálnej fotokatalytickej prímesi na báze TiOpri príprave čerstvého betónu. Táto prímes je teda pevnou súčasťou lícovej (pohľadovej) vrstvy obkladovej dosky. Častice prímesi sú pomocou svetelnej energie schopné zredukovať pre životné prostredie škodlivé oxidy dusíka, organické zlúčeniny a tiež biofilmy (napr. riasy, huby, baktérie) na neškodlivé látky, ktoré následne odstráni dažďová voda spolu s ostatnými usadeninami. Fotokatalytický dej uvedený vyššie prebieha len na samotnom povrchu fasádnych dosiek a neškodí zdraviu.

Z toho vyplýva, že fasádne obkladové dosky PRESBETON  môžu prispieť k zlepšeniu nášho životného prostredia nielen svojou estetickou hodnotou, ale vďaka fotokatalytickým vlastnostiam pomáhajú zlepšovať aj klímu v oblastiach s hustou automobilovou premávkou.

Obkladové fasádne dosky sú určené na realizáciu odvetrávaných fasád a medzi ich hlavné výhody patrí:

• aktívne pozitívny vplyv na životné prostredie,

• jednoduchá montáž a možnosť inštalácie i v zimnom období,

• bezúdržbovosť fasádneho systému a nezávislosť na zretí samotnej stavby (posuny a napätia stavby sa na fasádny systém neprenášajú),

• dlhá životnosť a odolnosť proti poveternostným vplyvom (mrazuvzdornosť, odolnosť proti UV žiareniu, vetru, krupobitiu),

• stálofarebnosť a pozitívne ovplyvňovanie teplotného režimu vnútri budovy,

• v Európe ojedinelý fasádny systém používaný na sendvičové opláštenie skeletových stavieb, montovaných domov a pod.

Vibrolisované obkladové fasádne dosky s fotokatalytickými vlastnosťami sú výrobkom s novou pridanou hodnotou, ktorá ich zaraďuje medzi ekologicky prospešné stavebné materiály, spĺňajúce náročné kritériá kladené na moderný vzhľad farebných betónových obkladov. Súčasné i nové architektonické trendy sa výrazne zameriavajú práve na pohľadový betón.

Viac na www.presbeton.sk

Pridané 9. okt 2017  •  Páči sa mi to
pr_clanok  
Pridané 9. okt 2017