Odporúčame: Mojasvadba.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

S novou izoláciou CLIMA 034 môžete ušetriť až tonu materiálu

Zateplenie je jedným zo základných pilierov ekologického životného štýlu, keďže umožňuje až 40 percentnú úsporu nákladov na vykurovanie. Zateplenie s novou minerálnou izoláciou CLIMA 034 je však ekologické dvakrát: 80 percent z jej obsahu totiž tvorí recyklované sklo.

Úspora tretíkrát: môžete ušetriť až tonu materiálu
„CLIMA 034 je izolačná doska z minerálnej vlny, ktorá má vďaka inovatívnej výrobnej technológii o polovicu nižšiu hmotnosť, ako bežné minerálne izolácie tejto kategórie. To znamená, že pri zateplení hrúbkou 20 cm a veľkosti fasády 100 m² ušetríte použitím tejto izolácie viac ako 1100 kilogramov materiálu,“ konštatuje Alexander Prizemin, marketingový riaditeľ spoločnosti Isover. Nejde pritom iba o úsporu samotného materiálu. Tým, že na stavbe spotrebujete menej izolácie, ušetríte pravdepodobne aj na preprave materiálu, no najmä pri jeho aplikácii. „Rozdiel v hmotnosti novej izolačnej dosky je cítiť na prvý „zdvih“,“ dodáva odborník. Okrem materiálu použitím CLIMY šetríte aj životné prostredie – až 80 percent jej objemu tvorí recyklované sklo.

Tri typy izolácie v jednej
Okrem výrazne nižšej hmotnosti môže prácu s doskou uľahčiť aj väčší formát dosky – 1200 x 600 mm. V praxi to znamená, že dosiek CLIMA 034 budete na stavbe potrebovať menej a ich montáž bude rýchlejšia. To, že je nová izolačná doska ľahšia a má väčší rozmer, však neznamená, že „slabšie“ izoluje. „CLIMA 034 má najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti v triede minerálnych izolácii, jej  lambda má hodnotu 0,034. Poskytuje teda naozaj efektívnu ochranu pred únikmi tepla v zime a zároveň chráni dom pred letným prehrievaním,“ konštatuje Alexander Prizemin. Dodáva, že nová minerálna izolácia je zároveň aj plnohodnotnou akustickou izoláciou, čo oceníte, ak váš dom stojí napríklad v blízkosti rušnej cesty. „Izolačné dosky CLIMA 034 sú tiež nehorľavé, takže pri zateplením touto izoláciou nie je potrebné realizovať požiarne zábrany, čo v dôsledku opäť šetrí  čas aj financie investora.“ 


www.isover.sk

Pridané 27. máj 2016  •  Páči sa mi to
pr_clanok  
Pridané 27. máj 2016