Odporúčame: Mojasvadba.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Rýchle bývanie za rozumnú cenu

Postaviť vlastný dom je pre väčšinu ľudí zásadným životným krokom a celoživotnou investíciou. Niet teda divu, že aj manželia Šebkovci dôkladne zvažovali, ktorá stavebná spoločnosť im vlastný dom postaví. Skúsenosti a profesionalita rozhodli jednoznačne pre Ekonomické stavby.

Čo vás viedlo k myšlienke postaviť si rodinný dom?
Ako mladí manželia sme bývali v malom byte, ale chceli sme si založiť rodinu a tak sme uvažovali nad vlastným a samozrejme väčším bývaním. Nechceli sme začať úplne bez peňazí, takže chvíľu trvalo, než sa nám podarilo do začiatku niečo našetriť.

Napadlo vás, že budete stavať ako sa hovorí "na vlastnú päsť"?
Keď sme sa rozhodovali pre vlastný dom, bolo nám jasné, že si nájdeme stavebnú spoločnosť, ktorá nám dom postaví kompletne na kľúč. Chceli sme sa vyhnúť možným komplikáciám, ktoré poskytuje stavba vlastnými rukami. Sme veľmi pracovne vyťažení a stavanie svojpomocne by bolo nekonečné.

Podľa akých kritérií ste vyberali vhodnú stavebná spoločnosť ?
Prvoradé pre nás boli referencie jednotlivých spoločností a tiež počet už postavených domov. Chceli sme firmu, ktorá je už na našom trhu zabehnutá a má dostatok skúseností. Nebolo to nič jednoduché a niekedy sme si už mysleli, že to vzdáme. Túžba po vlastnom domčeku bola ale silnejšia a nakoniec sa naše vytrvalosť vyplatila.

Sú aj ďalšie aspekty, ktoré prispeli k voľbe Ekonomických stavieb?
ES nás zaujali na prvý pohľad. Ponúkali všetko, čo sme od stavebnej spoločnosti očakávali. Vybavenie akejkoľvek dokumentácie, rýchle bývanie za rozumnú cenu a ďalšie záruky - tomu sme nemohli odolať.

Zvolili ste si typový dom. Ktorý z ponuky Ekonomických stavieb vás zaujal ?
Vybrali sme si z ponuky ES dom Ljuba. Zapáčilo sa nám vnútorné usporiadanie miestností a jeho veľkosť. V projekte sme zmenili len pár drobností.

Mali ste hneď na začiatku jasno, aký materiál chcete na stavbu použiť ?
Pri zostavovaní rozpočtu sme mali, čo sa týka materiálu, u väčšiny vecí rozhodnuté. Počas realizácie sme potom mali možnosť podľa potreby niektorý materiál zmeniť.

Ako ste vyriešili financovania domu ?
Od odborníkov Ekonomických stavieb sme si nechali poradiť, ako vhodne stavbu zafinancovať, aby to pre nás bolo najprijateľnejšie. Mali sme pripravenú základnú hotovosť a ďalšie peniaze sme čerpali z hypotéky. Využili sme program "Mladá rodina" a ES za nás dokonca vybavili aj hypotekárny úver.

Dom už máte hotový. Aké sú vaše plány do budúcnosti ?
Prvoradou úlohou pre nás teraz bude oplotenie pozemku a tiež úprava záhrady okolo domu. Na všetky tieto práce už sa tešíme. Sú to pre nás také “čerešničky na torte”.

Pridané 29. feb 2016  •  Páči sa mi to
pr_clanok  
Pridané 29. feb 2016