Riešenie vykurovania, chladenia a vetrania na mieru práve pre váš jedinečný priestor

17. aug 2021

Nech už je vaša predstava dokonalom bývaní akákoľvek, radi vám s jej realizáciou pomôžeme. Získajte zdravé a komfortné vnútorné prostredie, v ktorom je radosť žiť.


V interiéri strávite viac ako 90 % svojho života, v domácnosti je to spravidla minimálne 7 - 12 hodín denne. Preto by ste si mali vybrať zariadenia, ktoré najlepšie vyhovujú vašim potrebám. Vhodnou kombináciou riadeného vetrania a efektívneho vykurovania je možné dosiahnuť zdravé vnútorné prostredie s výnimočným komfortom.

Riadené vetranie

Pravidelný prísun čerstvého vzduchu je pre nás nevyhnutný. Preto je dôležité pravidelne a dostatočne vetrať. V ideálnom prípade niekoľko ráz denne. Kto sa postará o vetranie, ak nie je nikto doma? Vetrací systém. Vetranie prostredníctvom otvorených okien totiž spôsobuje únik tepla, vyššiu hlučnosť a prašnosť v interiéri, čo znižuje komfort v domácnosti. Priebežná výmena vzduchu s vetracími systémami s rekuperáciou vzduchu WOLF zamedzí vzniku plesní, odstraňuje zápachy a CO2, filtruje prach, peľové častice, vírusy a baktérie a ušetrí vám až 20 % nákladov na energie. Riadené vetranie je obzvlášť výhodné ak trpíte alergiami, mate malé deti, alebo máte doma huňatých domácich miláčikov.
Vetracie jednotky WOLF, centrálne alebo decentrálne, majú vysokú mieru rekuperácie tepla (až 93 %), výkon od 50 do 400 m3/h a možnosť napojenia snímačov vlhkosti vzduchu a CO2, čím zabezpečujú kontinuálnu výmenu vzduchu v akomkoľvek priestore.

 


Optimálne vykurovanie

Vykurovacie systémy WOLF vám pomôžu získať dokonalú tepelnú pohodu aj v tej najtuhšej zime. Sú moderné, spoľahlivé a energeticky úsporné. Plynový kondenzačný kotol alebo tepelné čerpadlo sú pre nás prvou voľbou. Zmestia sa aj do malých priestorov, majú dlhú životnosť, nízku spotrebu a emisie škodlivín, jednoduchú údržbu a tichú prevádzku. Na vykurovanie vám postačí plynový kondenzačný kotol. Ak však uvažujete aj nad chladením interiéru, vtedy je tepelné čerpadlo jednoznačnou voľbou.


Aké tepelné čerpadlo zvoliť?

Ak staviate nízkoenergetický rodinný dom, vhodné je tepelné čerpadlo s nižším výkonom. Ľahko ho pripojíte do štandardnej 230 V siete. Pre chladenie sú vhodné tepelné čerpadlá zem/voda alebo vzduch/voda. Pri variante zem/voda je potrebný vrt. Obľúbeným riešením sa stávajú tepelné čerpadlá vzduch/voda, pretože sú veľmi jednoduché na inštaláciu a ich parametre COP sa neustále zvyšujú.

Tepelné čerpadlá WOLF

Spoločnosť WOLF dodáva dva typy tepelných čerpadiel vzduch/voda – splitové a monoblokové. Slúžia na vykurovanie aj chladenie, sú vysoko efektívne, extrémne tiché a majú jednoduchú inštaláciu aj údržbu. Splitové tepelné čerpadlo BWL-1S(B) je dostupné v piatich výkonoch: 5, 7, 10, 14 a 16 kW, čím sa rozširujú možnosti flexibilnejšieho prispôsobenia sa potrebám rôznych projektov. Monoblokové tepelné čerpadlo CHA, ktoré je špičkou na trhu, získate s výkonom 7 alebo 10 kW a inovatívnym prírodným chladivom R290. Je veľmi šetrné k životnému prostrediu, má minimálny vplyv na skleníkový efekt a neznižuje množstvo ozónu.


Konečné riešenie závisí len od vás

Nájsť vhodnú kombináciu zariadení nie je jednoduché, preto je kvalitné odborné poradenstvo na nezaplatenie. Aké sú najobľúbenejšie kombinácie zariadení pre rodinné domy?

·    Tepelné čerpadlo/Plynový kotol + zásobník + solárne kolektory – štandardné ekologické riešenie, pri ktorom nemôžete šliapnuť vedľa.

·    Tepelné čerpadlo/Plynový kondenzačný kotol + zásobník + vetracia jednotka – Komplexné riešenie vykurovania, chladenia a vetrania pokrýva všetky potreby modernej domácnosti a zabezpečuje zdravé vnútorné prostredie v interiéri.

·    Tepelné čerpadlo + zásobník + solárne kolektory + vetracia jednotka – Maximálne efektívne a ekologické riešenie, pre tých, ktorí preferujú alternatívne zdroje energií.

 

WOLF je expert na vnútorné prostredie!

Zariadenia WOLF si môžete zapnúť tesne pred odchodom z práce a prísť rovno do príjemne vyvetraného, vyhriateho alebo vychladeného domova! Vďaka aplikácii ich ovládate na diaľku cez smartfón, tablet či počítač. Kedykoľvek a odkiaľkoľvek.
 

Každý priestor má svoj jedinečný štýl. Radi vám navrhneme optimálne riešenie na mieru práve pre ten váš! Viac informácií si môžete prečítať na web stránke slovensko.wolf.eu.