Odporúčame: Mojasvadba.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Radosť z domu od Ekonomických stavieb

Manželia Smišekovi bývali v dvojizbovom byte v Ružomberku. Po čase toto bývanie neuspokojovalo ich nároky z dôvodu prírastku do rodiny. Po niekoľko  neúspešných pokusoch kúpiť starší rodinný dom sa rozhodli postaviť si nový dom.

 Prečo ste sa rozhodli nechať si postaviť dom na kľúč?

Z dôvodu pracovnej vyťaženosti neprichádzala stavba svojpomocne do úvahy. Taktiež v rodinnom kruhu sme nemali odborníkov na stavbu. Pozitívom stavby domu na kĺúč bola rýchla realizácia.

 Mali ste predstavu, kam sa obrátiť, a ako najlepšie nájsť profesionálnu a dôveryhodnú stavebnú spoločnosť?

Po dlhšom pátraní po internete, odborných časopisoch a odborných publikáciách manželka náhodne objavila spoločnosť Ekonomické stavby. Zaujala nás rozsiahla ponuka služieb, veľký výber programov, rýchlosť výstavby a primeraná cena.

 Je niečo, čo vás pri kontakte s Ekonomickými stavbami príjemne prekvapilo?

Vyhovovalo nám, že všetko vybavia za nás, stavebné povolenie, administratívu a projektovú dokumentáciu. Vybavenie je pre väčšinu ľudí  obtiažne, náročne na čas a nervy.  Pretože sme sa chceli tomuto vyhnúť, uvítali sme túto službu, ktorú  spoločnosť Ekonomické stavby poskytujú zadarmo. Po prvom stretnutí s pánom riaditeľom sme boli presvedčení  o správnosti našej voľby.

 Podľa akých kritérií ste volili typ domu a prečo?

Typ domu sme vyberali podľa veľkosti pozemku, ktorý sa nachádza vo svahu v horskom prostredí. Takže neprichádzal do úvahy bungalov.  

 Ako ste financovali stavbu domu?

Hrubú stavbu sme financovali z vlastných zdrojov, ktoré sme získali predajom bytu. Na ďalšie financovanie stavby sme použili finančné prostriedky z hypotekárneho úveru.

 Aký bol priebeh stavby domu?

Z dôvodu komplikovaného vybavovania územného konania sa termín začiatku výstavby posunul na začiatok leta. V tomto období sme svojpomocne realizovali pripojenie inžinierskych sietí. Stavba domu trvala 15 mesiacov. Hrubá stavba bola ukončená v decembri. Cez zimné obdobie boli práce pozastavené. Bolo to praktické riešenie z hľadiska prezimovania hrubej stavby čo odporúčajú odborníci.

Ako sa vám žije v novom dome?

Sme nadmieru spokojní s novou kultúrou bývania. Dom nám poskytuje nový komfort, každý  člen rodiny má svoj priestor. Obľúbená je najmä terasa a možnosť pobytu vonku. V súčasnosti meníme a dotvárame okolie domu.

Realizácia : Ekonomické stavby, s.r.o.

Typ domu : N7 – 7

Disp. Riešenie : 4+1

Úžitková plocha : 98 m2

Zastavaná plocha : 62,8 m2

Strešný plášť: Bramac

Okná : plastové

Dvere: fóliované

Kúrenie : plynový kotol

Podlahová krytina : laminátová plávajúca podlaha

Pridané 9. okt 2014  •  Páči sa mi to
pr_clanok  
Pridané 9. okt 2014