Prečo si vybrať komfortné vetranie s rekuperáciou tepla Zehnder? Desatoro pre zdravý vzduch v miestnostiach

13. apr 2021

Riadené vetranie s rekuperáciou tepla vo vašich domovoch významne zlepšuje kvalitu vnútorného ovzdušia – čo je dnes, v čase karantén a home officu, ešte dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Vďaka systémom spoločnosti Zehnder môžete mať doma čistý vzduch s optimálnou vlhkosťou aj v zime, a to bez zvýšenia nákladov na vykurovanie.

Spoločnosť Zehnder dodáva komplexný systém riadeného vetrania s rekuperáciou tepla. Synchronizované a ľahko kombinovateľné prvky umožňujú kvalitnú inštaláciu pre maximálnu spokojnosť zákazníkov.

Súčasné dokonale vzduchotesné plášte budov navrhnuté podľa platných predpisov síce znižujú spotrebu energie, zabraňujú však prirodzenej výmene vzduchu. Moderným a dlhodobo udržateľným riešením je komfortné vetranie: poskytuje zdravú, pohodlnú a energeticky účinnú alternatívu k vetraniu oknami, vďaka rekuperácii tepla zabezpečuje úsporu energie a pre ešte vyšší komfort bývania zaručuje optimálnu kvalitu vzduchu v interiéri.

Komfortné vetracie jednotky Zehnder – riešenie pre každý objekt a rozpočet. Systém komfortného vetrania s možnosťou záruky predĺženej na 5 rokov bez cenového zvýšenia.

Komfortné vetranie = Zehnder

Spoločnosť Zehnder, švajčiarsky výrobca dizajnových radiátorov a systémov riadeného vetrania s rekuperáciou, dlhodobo zdôrazňuje potrebu kvalitného vnútorného prostredia v budovách. Jej systémy vetrania si okrem výmeny vzduchu dokážu poradiť aj s nadmernou vlhkosťou alebo naopak, príliš suchým vzduchom a celkovo tak prispievajú nielen k zdravšiemu prostrediu, ale zlepšujú tiež „kondíciu" budov samotných. Prečo sú teda systémy Zehnder pre vás najvýhodnejšie riešenie?

Iba použitím kvalitných vetracích jednotiek a rozvodov vzduchu získa zákazník vo svojom rodinnom dome to, čo od systému vetrania očakáva = neustále čerstvý čistý vzduch.

Desatoro pre Zehnder

1.       Tradícia a kompletný systém. Švajčiarska spoločnosť Zehnder je najväčší európsky výrobca vetracích jednotiek s rekuperáciou tepla pre rodinné domy a byty s tradíciou už od r. 1968. Je jednotkou na riadené vetranie s rekuperáciou tepla v Českej republike aj na Slovensku. Zehnder nedodáva len čiastkové komponenty, ale skvele vyladený systém, ktorého každá súčasť ponúka vysokú kvalitu.

2.       Kvalita ventilačných jednotiek: Vetracie jednotky Zehnder presvedčia prvotriednym vyhotovením, maximálnou energetickou účinnosťou, nízkou spotrebou a výnimočne tichou prevádzkou. Dosahujú až 95 % účinnosti rekuperácie tepla. Jednotky spĺňajú najprísnejšie energetické štandardy, ich prevádzka je bezproblémová, stačí len výmena filtrov.

3.       Optimalizácia vlhkosti. Vetracie jednotky Zehnder sa dodávajú s unikátnym entalpickým výmenníkom, ktorý dokáže z odvádzaného vzduchu vďaka špeciálnym membránam odovzdávať do privádzaného vzduchu nielen teplo, ale až 73 % vlhkosti. Tým výrazne znižuje riziko vysúšania vzduchu a zmenšuje problémy so zamŕzaním výmenníka. Patentovaná vrstva Microban® zaisťuje vysokú účinnosť rekuperácie a prenos čerstvého vzduchu bez pachov, nečistôt, mikróbov a plesní.

Patentovaný antibakteriálny a antistatický hladký povrch Clinside výrazne znižuje usadzovanie prachu, zaisťuje čistú a hygienickú prevádzku.

4.       Zdravie predovšetkým! Originálne filtre Zehnder spĺňajú najprísnejšie podmienky normy ISO ePM1. Zabraňujú vdychovaniu najmenších častíc, a tým významne prispievajú k ochrane zdravia. Sú výnimočne dobre utesnené, majú extra veľkú plochu a výnimočnú stabilitu. Zabezpečujú vysokú účinnosť vetracieho systému a dokonalú vnútornú klímu.

5.       Vysoko hygienické rozvody. Na rozdiel od vetracej jednotky sa rozvody zabudovávajú do nosných prvkov a po ich inštalácii je k nim prístup úplne alebo výrazne obmedzený. Preto je nutné rozvodom vzduchu venovať veľkú pozornosť. Patentovaný antibakteriálny a antistatický povrch Clinside s hladkým vnútorným povrchom výrazne znižuje usadzovanie prachu, zabezpečuje čistú a hygienickú prevádzku. A s rozvodmi vzduchu, navrhnutými do „hviezdicového“ tvaru, umožňuje Clinside jednoduché a dôkladné čistenie aj po mnohých rokoch používania. Je certifikovaný uznávaným nemeckým hygienickým inštitútom.

6.       Žiadny prievan, skvelý dizajn. Dizajnové mriežky a ventily Zehnder sú vhodné do akéhokoľvek interiéru. Nové ploché ventily ComfoValve Luna vďaka inovatívnej konštrukcii, ktorá využíva tzv. Coandov efekt, zaisťujú extrémne tiché prúdenie vzduchu bez prievanu.

7.       Pre každý rozpočet. Zehnder ponúka širokú paletu výrobkov a individuálnych riešení vhodných pre každý rozpočet. Od vetracích jednotiek s jednoduchým ovládaním za priaznivú cenu až po zariadenia s inteligentným ovládaním predstavujúce technologický vrchol. Stavebnicový systém umožňuje časovo menej náročnú inštaláciu a tým šetrí vaše peniaze.

„Hviezdicovo“ navrhnuté rozvody vzduchu, hladký vnútorný povrch vetracích rúrok Zehnder a prístup k všetkým súčastiam umožňujú jednoduché a dôkladné čistenie.

8.       Najdlhšia záruka. Na všetky prvky komfortného vetrania Zehnder môžete získať predĺženú záruku 5 rokov – a to bez cenového zvýšenia. Pridaná hodnota, ktorá sa vám vyplatí rovnako ako poskytovaný záručný a pozáručný servis.

9.       Vyžiadajte si bezplatný návrh vetrania. Špecialisti firmy Zehnder navrhnú ten najvhodnejší systém vetrania pre váš dom alebo byt podľa platných noriem vrátane cenovej ponuky s rozpočtom všetkých položiek.

10.     Montáž a podpora. Zehnder ponúka špičkový servis pred i po inštalácii – poradenstvo pred montážou vrátane obhliadky priamo na stavbe, kvalitnú inštaláciu, správne uvedenie do prevádzky a vyregulovanie vetracieho systému pomocou profesionálnych prístrojov, záručný a pozáručný servis a v prípade potreby dôkladné čistenie rozvodov vzduchu.

Záver

Systémy Zehnder sú teda jednoduché, účinné a komfortné. Zaisťujú minimálnu výmenu vzduchu vyžadovanú predpismi, znižujú náklady na vykurovanie a celý rok zabezpečia príjemné vnútorné prostredie. Základom kompletných systémov Zehnder je viac ako 40 rokov skúseností z vývoja a výroby. Dokonale synchronizované súčasti systému sa vyznačujú maximálnou funkčnosťou a dlhou životnosťou, preto sú jasnou voľbou pre každého, komu leží na srdci kvalita prostredia v jeho domove či zamestnaní.

Zistite viac o systémoch vetrania s rekuperáciou tepla a vlhkosti Zehnder