Plotový systém nahradí klasický múr. Postavíte ho však oveľa rýchlejšie!

14. máj 2020

Ten, kto býva na samote blízko lesa s výhľadom na krajinu, o výstavbe vysokého múra pravdepodobne neuvažuje. Majitelia objektov v hustejšej zástavbe však podobné nápady môžu mať. Koniec koncov, susedov si nevyberáme, dopravu na priľahlej ceste tiež ťažko ovplyvníme, a preto nám mnohokrát nezostáva iné, len sa prispôsobiť situácii po svojom. Kvalitný plotový systém či múr oddelí váš dom vizuálne, navyše sa budete cítiť v bezpečí pred prípadnými nechcenými návštevníkmi.

Plné ploty majú ešte jednu výhodu a tou je zvuková izolácia pozemku. Rušná ulica alebo výskajúce deti u susedov vás skrátka nemusia pri nedeľnej sieste tak rušiť, ak si postavíte dostatočne vysoký múr. Pomerne dobrú protihlukovú bariéru tvoria aj vysoké živé ploty z populárnych tují. Každý, kto ich kedy mal, však vie, že tuje dokážu po pár rokoch zhltnúť pekný kus pozemku. To sa vám s klasickým múrom nestane. Naopak, namiesto kompaktného živého plota môžete dať priestor vzdušnej rôznorodej zeleni, ktorá oživí vašu záhradu nielen vizuálne, ale priláka aj rôzne drobné živočíchy ako hmyz a vtáctvo.

Vyberte si trvanlivý a ľahko udržiavateľný materiál

V posledných rokoch si slovenskí zákazníci obľúbili betónové plotové systémy, ktoré vynikajú rýchlou výstavbou a priaznivou cenou. Betón vyniká trvanlivosťou a odolnosťou proti mechanickému poškodeniu spôsobenému nešetrným zaobchádzaním a v našej zemepisnej šírke aj pôsobením veľkých teplotných výkyvov. Na rozdiel od kovových či drevených produktov je takmer bezúdržbový. Súčasné výrobky majú často navyše rôzne povrchové úpravy, ktoré zlepšujú prirodzené vlastnosti betónu. Mrazuvzdornosť, odolnosť proti vode a ľahké čistenie sú teda samozrejmosťou.

Prirodzený vzhľad boduje

Čo sa týka vzhľadu, možno si vyberať z celého radu variantov. Jedno z najširších portfólií betónových produktov všeobecne ponúka u nás česká firma Presbeton. Plotové systémy si môžete zaobstarať s niekoľkými reliéfnymi povrchovými štruktúrami buď na jednej pohľadovej strane, alebo na oboch. Reliéfy sú inšpirované tradičnými prírodnými materiálmi, ktoré sa bežne na stavbu múrov používajú. Napríklad plotový systém s imitáciou opuky vo verzii colormix je takmer na nerozoznanie od klasických skladaných kamenných múrov. Populárne sú aj varianty imitujúce drevo.

Rýchla montáž so zmyslom pre detail

Montáž plných betónových plotov je veľmi rýchla a v podstate jednoduchá, napriek tomu má určité úskalia a je dobré zveriť ju odborníkom. Predovšetkým treba precízne vymerať a nainštalovať jednotlivé stĺpiky, medzi ktoré sa vkladá samotná plotová výplň. Presbeton ponúka niekoľko výšok stĺpikov, ktoré definujú celkovú výšku plota v rozpätí 120 cm, 160 cm, 200 cm a 240 cm. Pri nižších variantoch je možné zvládnuť osadenie plotových výplní medzi stĺpiky svojpomocne, v prípade vyšších plotov sa však stavba bez zdvíhacej techniky nezaobíde. Všetky plotové systémy Presbeton sú mrazuvzdorné a ošetrené impregnáciou Protect System TOP proti znečisteniu a prenikaniu vody.

www.presbeton.sk

*  Pole nie je povinné