Plastové okná "odeté" v hliníku ?

2. sep 2021

Súčasná architektúra preferuje jednoduchý a čistý dizajn, v ktorom sa často objavujú hliníkové okná. Hlavné predností „hliníku“ je elegantný vzhľad, subtílna konštrukcia a k tomu navyše tvarová stabilita a pevnosť. Ale pretože každá minca má dve strany, vykazuje hliník oproti plastu horšie tepelnoizolačné vlastnosti a samozrejme aj vysokú cenu. Kto však jednako preferuje hliníkový dizajn a pritom potrebuje ušetriť, môže zvoliť nemenej vkusné riešenie v podobe hliníkových obkladov (alebo tiež klípov).

Hliníkové obklady REHAU kombinujú perfektný dizajn s praktickou funkčnosťou. Snúi originálny vzhľad a farebnosť hliníka spoločne s lepšími izolačnými schopnosťami plastu. Hliníkové klipy sú veľmi obľúbené v susednom Rakúsku, ale aj u nás získavajú stále väčšiu popularitu. Sú ideálnym riešením v prípade, ak chce majiteľ nehnuteľnosti sladiť vzhľad fasády, respektíve záhrady, v ktorej sa objavujú hliníkové alebo kovové prvky konštrukcie. Hliníkové klipy majú vzhľad eloxovaného hliníka alebo sa lakujú práškovými farbami podľa vzorkovnice RAL, ktorá ponúka nepreberné množstvo odtieňov. Výnimkou nie sú ani špeciálne dekory ako napríklad štruktúrované farby, matný či polo matný lak a tak podobne. Hliníkové obklady REHAU sa na okenné profily jednoducho „zacvaknú“. Je takisto možné ich za určitých okolností inštalovať aj dodatočne, a to ako na otočné okná a dvere, tak aj na vyklápacie a sklápacie, poprípade napevno zasklené okná. Výnimku netvorí ani viacdielne okná a dvere alebo okná s priečkami. Obmedzenie platí iba pre okenné krídla otvárané smerom von.

 

Top variant: GENEO plus hliníková kapotáž

Špičkové okná GENEO s premyslenou a rokmi overenou konštrukciou profilu, vyrobeného z hi-tech kompozitného materiálu RAU FIPRO X, budú pôsobiť s dekoračným hliníkovým aplikátorom ako celok absolútne harmonicky. Individuálne riešenie prepožičia prémiový dizajn a najlepšie vlastnosti, ktorých je v súčasné dobe možné dosiahnuť. Patrí medzi nich tepelnoizolačné vlastnosti, ale aj tvarová stabilita, ktorá je predpokladom pre veľkoformátové konštrukcie okenných systémov. Nezabúdajte tiež na vyšší hlukový útlm a bezpečnostné hľadisko. Okrem dizajnu plní hliníkové opláštenie aj ochrannú funkciu plastových profilov.

Viac na www.rehau.sk.