Odporúčame: Mojasvadba.zoznam.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Okno ako sofistikované zariadenie a dizajnový prvok

Technológia výroby okien sa významne zmenila. Okno už nie je iba médium, ktoré do domu vpúšťa prirodzené svetlo, ale predovšetkým sofistikovaným zariadením a dizajnovým prvkom, na ktorý je v architektúre kladený čím ďalej, tým väčší dôraz.

Výrobcovia okien sú si veľmi dobre vedomí trendov v odbore otvorových výplní.  Zahŕňa to veľké presklené plochy v spojení s inovatívnymi prístupmi vo forme rozmanitých inteligentných zariadení. Dôraz je kladený na komfort užívateľov, dostatok prirodzeného svetla a zdravú vnútornú klímu. To si uvedomuje aj spoločnosť Internorm, ktorá na permanentný vývoj technológií výroby okien a  dverí významne apeluje a je v mnohých oblastiach považovaná za priekopníka.

Spoločnosť Internorm sa okrem veľkého rozsahu dizajnových štýlov a štandardných okenných systémov pýši taktiež revolučnými technológiami. Prvou z nich je jadro I-tec Core, špičkový materiál, ktorý sa vyznačuje šetrnosťou k životnému prostrediu, nadpriemernou pevnosťou a stabilitou. Tenké lepené vrstvy dreviny sú používané na výrobu jadra drevo-hliníkových okien a zdvižno-posuvných dverí. Spôsob spracovania dreva zvyšuje odolnosť voči vlhkosti a záťaži. Výhodou je tiež úzka pohľadová šírka rámu, ktorá dodáva celému okennému systému patričný pôvab.

Granulát namiesto peny 
Typickou vlastnosťou plast-hliníkových okien Internorm je schopnosť perfektnej tepelnej izolácie. Je jej dosiahnuté s použitím technológie I-tec Insulation. Spočíva v  dokonalom vyplnení okenných rámových profilov granulátom (na rozdiel od štandardnej termoizolačnej peny). Materiál je dovnútra vpravovaný pod tlakom tak, aby vyplnil dutiny rovnomerne po celej ich dĺžke.

Inteligentné ovládanie
Aktuálnou témou, do ktorej neoddeliteľne patrí aj odbor výroby okien, je inteligentné zariadenie domácnosti. Internorm svojim klientom ponúka aplikáciu I-tec SmartWindow. Užívateľom ponúka možnosť obsluhy vetrania a tienenia okien pomocou inteligentného „smart“ telefónu či tabletu. Je možné tak ventilovať alebo spúšťať rolety a žalúzie kedykoľvek a odkiaľkoľvek, kde je v dosahu internetové pripojenie.

Automatické tienenie

Tienenie môže byť okrem iného zabezpečené pomocou fotovoltaického modulu s akumulátorom pripevneným na okno. Žalúzie či roleta pritom býva väčšinou umiestnená vo vnútri medzi tabuľami skla, čím je dosiahnutá ochrana zariadenia pred znečistením. Systém I-tec Tienenie je možné nastaviť na automatický režim, ktorý identifikuje deň a noc a tieniaci prvok je uzatvorený večer a otvorený ráno pri východe slnka. Berie do úvahy tiež ročné obdobie a napr. v lete znižuje prehrievanie interiéru. V zime naopak redukuje náklady na vykurovanie tak, že ponechá žalúzie vytiahnuté, teda dovolí aby bol priestor zdarma ohrievaný slnkom.

Decentralizované vetranie

Zásadné pre zdravú vnútornú klímu v dome je vetranie, pričom na trhu sa objavuje veľké množstvo produktov centralizovanej ventilácie. Internorm sa vydal inou cestou. Technológia I -tec Vetrania je postavená na ventilácií integrovanej priamo do rámu okna. V každej miestnosti je tak vzduch obmieňaný v takom rozsahu, ako je práve potrebné. Nedochádza tak, obzvlášť v zimnou období, k nežiaducim stratám tepla, ale pritom je zachovaná pravidelná výmena znečisteného vzduchu za čerstvý. Samozrejmosťou je možnosť automatického ovládania cez vyššie popísanú aplikáciu I-tec SmartWindow alebo automatické nastavenie.

Komplexnosť a variabilita

Rodinná rakúska spoločnosť Internorm spája tradíciu s inováciou. Progresívne technológie a úspech u verejnosti, ktorými sa môže pochváliť, je dôkazom, že to funguje. Okrem vyššie uvedeného ponúka tiež pokrokové riešenia v oblastiach bezpečnosti a zasklenia. Výsledkom sú okná a dvere spĺňajúce všetky parametre, ktoré sú od otvorových výplní v súčasnosti očakávané a oveľa viac. Tepelná izolácia, akustická ochrana, vysoká bezpečnostná trieda, inteligentné tienenie a vetranie, precízny dizajn. Internorm poskytuje variabilné a predovšetkým komplexné riešenie pre dom (cez kľučky, ornamentné sklá a ochranu proti hmyzu).

Viac informácií na: www.internorm-okna.sk

Pridané 1. feb 2019  •  Páči sa mi to
pr_clanok  
Pridané 1. feb 2019