Odporúčame: Mojasvadba.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Návrat domov

Manželia Stankoví sa po dlhodobom pobyte v zahraničí vrátili naspäť domov s rozhodnutím opustiť  vlastný byt  a postaviť si dom podľa svojich predstáv. Vytúžený cieľ im pomohla realizovať spoločnosť Ekonomické stavby s.r.o. , kde našli nielen konkrétnu podobu svojho bývania, ale aj profesionálny prístup a odborné poradenstvo zahŕňajúce nielen stavbu samotnú, ale aj ďalšie aspekty realizácie.

Kedy ste sa rozhodli pre stavbu vlastného bývania v rodinnom dome ?

Stavebný pozemok sme zakúpili už v minulosti s cieľom postaviť si na ňom vlastný dom. Po návrate z dlhodobého pobytu v zahraničí prišiel čas si tento náš sen splniť. Síce sme vlastnili byt, ale pretože sa naša rodina medzitým rozšírila, stal sa tento spôsob bývania pre nás nevyhovujúcim. Naviac obaja s manželkou pochádzame z rodinných domov a tak sme chceli väčší priestor k životu pre nás aj naše deti.

 

Akým spôsobom ste sa rozhodovali o spôsobe stavby domu ?

Vzhľadom k našej časovej vyťaženosti sme hneď na začiatku zavrhli stavanie svojpomocne a začali sme hľadať niekoho, kto nám dom postaví na kľúč  bez našej aktívnej účasti na stavebných prácach. Ponuka spoločnosti Ekonomické stavby nás vďaka komplexným službám spojených so stavbou domu nás okamžite zaujala. K nášmu konečnému výberu developera tiež prispelo množstvo  kladných referencií spokojných zákazníkov a veľkosť svedčiaca o stabilite spoločnosti.

 

Mali ste o vysnívanom dome nejakú konkrétnu predstavu ?

Samozrejme sme mali jasnú predstavu o veľkosti obytného priestoru a vizuálnom štýle. Po zhliadnutí katalógu s ponukou typových domov naša vízia získala jasnejšie obrysy. Po konzultácii s odborníkmi spoločnosti Ekonomické stavby s.r.o. sme potom po zvážení špecifických technických podmienok terénu nášho pozemku vybrali ten pravý dom pre nás.

 

Je niečo, čo Vás pri príprave samotnej stavby príjemne prekvapilo ?

Rozhodne nám veľmi ušetrila čas služba zabezpečenia administratívy spojenej s vybavením stavebného povolenia, ktorá je naviac poskytovaná bezplatne. Samozrejme sme tiež uvítali i rady týkajúce sa najvýhodnejšieho spôsobu financovania a zo širokej ponuky nás najviac zaujal program „Mladá rodina“, ktorý nám poskytol optimálnu možnosť splácania.

 

Ako sa Vám teraz, keď už je všetko hotové býva ?

Rozhodne sa nemôžeme na na nič sťažovať, deti sa zo svojich nových izbičiek veľmi tešia, manželka nedá dopustiť na svoju novú kuchyňu a náš štvornohý maznáčik si užíva výbeh. Ja najradšej oddychujem v obývačke a premýšľam o ďalšom zlepšovaní. Ako sa hovorí, hotové nie je nikdy a preto výhľadovo plánujeme garáž a úpravy záhrady.

 

Technické údaje :
Realizácia : Ekonomické stavby, s.r.o
Názov domu : Galileo
Dispozičné riešenie : 5+KK
Zastavaná plocha : 115,4 m2
Úžitková plocha : 176,7 m2
Strešný plášť : Bramac
Podlahová krytina : Bramac
Okná : plastové prefarbené  
Dvere : fóliované, zárubne : obložkové
Kúrenie :  plynový kotol

Pridané 8. jún 2015  •  Páči sa mi to
pr_clanok  
Pridané 8. jún 2015