Odporúčame: Mojasvadba.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Najkrajšie miesto pre dokonalé Vianoce

Zatvorte na chvíľu oči a predstavte si ho. Nie je na tom nič zlé, ak sa iba s predstavou neuspokojíte. Veď prečo by ste nemohli mať presne to, po čom túžite a čo sa vám páči. Že je to márnivé? Ale kdeže, iba praktické.

Pozor, príde zmena
Snívania už bolo dosť. Je najvyšší čas zobrať si papier, ceruzku a kalkulačku. No dobre, tak počítač a mobil. Nech je, ako chce, všetko si treba dobre premyslieť, navrhnúť a prepočítať.  Čím skôr začnete, tým skôr si užijete Vianoce o akých ste doposiaľ len snívali. Nemusíte ani chodiť ďaleko. Môžete zostať pekne doma. Váš súčasný domov stačí len trochu zmeniť. V mnohých prípadoch spravia veľkú službu bytové doplnky, textílie, osvetlenie či zmena farby na stenách. Ak však chcete zmeniť štýl, v ako máte bývanie zariadené, bude si to žiadať nielen nový nábytok, no môžete sa pustiť aj do obkladu stien. Moderný a minimalistický interiér má rád kameň a betónové povrchy, vidiecky štýl si žiada drevo. Veď kto povedal, že by v paneláku nemohli byť drevené trámy pod stropom či dokonca krb? Dnes sú už imitácie dreva také verné, že sú priam na nerozoznanie od toho prírodného. A bezkomínových krbov je v ponuke viac než dosť. Nuž a keď sa vám bude žiadať ešte radikálnejšia zmena, hoci aj adresy, premyslite si kúpu hotového alebo výstavbu nového bývania.
  

Bez pomoci to nepôjde
Okrem plánov sú, i pri tej najdrobnejšej zmene, potrebné peniaze. Ak ste sa rozhodli spontánne, je pravdepodobné, že na ňu nemáte odloženú finančnú rezervu. Určite vám príde vhod výhodná ponuka niektorej banky. V Prvej stavebnej sporiteľni  mysleli na každú z možností.

Čo všetko môžete
1. Vymeniť nábytok, elektrospotrebiče či vymaľovať s úverom na vybavenie domácnosti až do výšky 7 000 € a splatnosťou 8 rokov, ktorý netreba dokladovať bločkami alebo faktúrami.
2. Zrekonštruovať súčasné bývanie alebo kúpiť stavebný pozemok až do výšky 50 000 €, bez potreby zabezpečenia požičaných prostriedkov nehnuteľnosťou.
3. Kúpiť či postaviť dom alebo byt až do výšky 340 000 € (jednotlivec do 170 000 €). V tomto prípade je potrebné úver zabezpečiť nehnuteľnosťou.
Splatnosť pri úveroch  s aj bez zabezpečenia nehnuteľnosťou, si môžete nastaviť podľa potreby až na 30 rokov. V kombinácii s priaznivou úrokovou sadzbou to znamená, že mesačné splátky úveru sú zvládnuteľné počas celej doby splácania.
V PSS to ide, aj keď ste si vopred nesporili. Ti však, ktorí majú v PSS zmluvu o stavebnom sporení a vkladali si na účet stavebného sporenia aspoň niekoľko eur, získali minimálne dobrý základ, aby mohli požiadať o stavebný úver, na ktorý má zákonný nárok každý, kto splní zmluvne dohodnuté podmienky. V prípade, že by naň nárok ešte nemali, ako aj tí, ktorí si nesporili, môžu využiť medziúver. Práve ten totiž slúži na preklenutie obdobia do získania nároku na stavebný úver.

Myslite aj na budúcnosť
Stavebným sporením v PSS získate viac, ako by ste očakávali. Okrem zhodnotenia svojich úspor si osvojením správnych finančných návykov pripravíte prostriedky na budúcnosť a v neposlednom rade, už spomínané, podmienky pre výhodné úvery.

Neprehliadnite!
Pre každého, kto si uzatvorí zmluvu o stavebnom sporení do 31. decembra 2018, je pripravená nielen maximálna štátna prémia až 66,39 €, ale aj ďalšie výhody, ktoré môžete využiť ešte v tomto roku.  O tom, ktoré to sú, ako aj všetky ostatné informácie nájdete na www.pss.sk alebo ich dostanete, ak zavoláte na telefónne číslo 02/58 55 58 55.

Mnoho nápadov a inšpirácií, ako môžete zmeniť svoje bývanie na najkrajšie miesto pre dokonalé Vianoce, nájdete na stránkach časopisu DOMa. Aby ste ich mali aj vy vždy poruke, môžete si ho stiahnuť do svojho telefónu prostredníctvom aplikácie cez Google Play alebo  App Store a navyše vyhrať tablet.

Pridané 23. nov 2018  •  Páči sa mi to
pr_clanok  
Pridané 23. nov 2018