Odporúčame: Mojasvadba.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Máme dôkaz, že sme niečo dokázali

Manželia Valentoví bývali v malom prenajatom byte a neoddeliteľnú súčasť ich plánov do budúcna tvoril cieľ zaobstarať si vlastné bývanie. Rovnako ako mnohým iným rodinám sa im stavba domu na kľúč javila ako najschodnejšia možnosť. Nakoniec od slov došlo k činom, tak sa môžu s nami manželia Valentoví podeliť o svoje skúsenosti na ceste za novým domovom.

Prvým Vaším krokom zrejme bolo nájsť firmu, ktorá Váš dom postaví, je to tak?
Áno. Stavebných spoločností je na trhu veľké množstvo, tých kvalitných však ako šafranu. Preto sme si museli stanoviť kritériá, ktoré na možných kandidátov na našu stavebná spoločnosť budeme klásť. Tými najdôležitejšími pre nás boli predovšetkým dobré referencie od bývalých klientov, šírka poskytovaných služieb a tiež portfólio vlastných typových projektov rodinných domov.


Hľadanie tej pravej firmy pre Vás teda neznamenalo ľahkú úlohu.
Presne tak, stal sa z toho beh na dlhú trať. Do tej doby, než sme na internete narazili na spoločnosť Ekonomické stavby s.r.o., od ktorej sme si objednali katalóg a popravde, rozsah nimi ponúkaných služieb nás ohromil. Typové projekty má dnes v ponuke každý, ale možnosť vybavenia celej administratívy spojenej so získaním stavebného povolenia a navyše zadarmo, sa nám zdala revolučná. A potom, čo sme si vyhľadali referencie, v drvivej väčšine kladné, sme mali mali jasno, komu komplexnú realizáciu nášho bývania zveríme.

Po tomto rozhodnutí už bola iste hračka vybrať si ideálnu podobu svojho bývania ...
Úprimne povedané, práve šírka výberu sa stala ďalším kameňom úrazu. Chceli sme poschodový dom so vstavanou garážou a takých, ktoré zodpovedali našej predstave a navyše by sa nám páčili, sme v katalógu ES našli hneď niekoľko. Po konzultácii s naším budúcim manažérom projektu sa náš výber zúžil na dvoch kandidátov, z ktorých sme nakoniec po dlhom rokovaní jeden vybrali.


Ocenili ste záruku pevnej a záväznej ceny rozpočtu stavby?
Už v štádiu prípravných prác sme problém rozpočtu riešili vrátane nutnosti jeho dodržania. Schválenie vyššie poskytnutých finančných prostriedkov bankou je jedna vec, dodržanie odsúhlasenej ceny rozpočtu stavebnou firmou vec druhá. Garancia pevné a záväzné ceny od ES pre nás teda znamenala veľkú výhodu.

Už ste si zvykli novej adrese aj na nový spôsob života - nechceli by ste sa predsa len vrátiť do svojho starého bytu?
Keď sa obzeráme späť a porovnávame naše bývalé bývanie s tým súčasným, ani na chvíľu neľutujeme svoje rozhodnutie stavať. Navyše pre nás dom predstavuje aj hmatateľný dôkaz, že sme niečo dokázali. A to rozhodne nie málo.

Realizácia : Ekonomické stavby, s.r.o.
Typ domu : Ekonomik N 14
Disp. riešenie : 5+1+G
Úžitková plocha : 144,8 m2
Zastavaná plocha : 93m2
Strešný plášť : Bramac
Okná : plastové
Dvere : fóliované, Zárubne : obložkové
Podlahová krytina : plávajúca laninátová podlaha
Kúrenie : plynový kotol

Pridané 17. aug 2015  •  Páči sa mi to
pr_clanok  
Pridané 17. aug 2015