Kúpeľňu „zaveste na stenu“ a starosti s údržbou na klinec

6. aug 2020

Plánujete novú kúpeľňu? Skôr ako sa do jej zariaďovania pustíte, poriadne si premyslite, čím všetkým má disponovať, aby sa vám nielen páčila, ale aby bola aj funkčná a praktická. Len ak vám jej údržba nebude zaberať priveľa času, skutočne si ju zamilujete a budete sa v nej radi zdržiavať bez obáv z toho, aká spúšť tam zasa ostane. Najlepšie v tomto prípade bude, ak ju jednoducho „zavesíte na stenu“.

Keďže v kúpeľni trávite pomerne veľa času, mala by byť v prvom rade funkčná a ľahko udržiavateľná. Ak je v nej priveľa nábytku, predmetov a dekorácií, jej upratovanie vám zaberie zbytočne veľa času. Dnes je na trhu s kúpeľňovým vybavením nespočetné množstvo produktov, vďaka ktorým vám bude kúpeľňa slúžiť roky a jej údržba vám pôjde „ľavou zadnou“. Či už ide o prepracované materiály kúpeľňového nábytku, ktoré sú odolné voči vlhkosti, prípadne Rimfree toalety bez splachovacieho okraja, ktoré sa jednoducho a rýchlo čistia. Absolútne praktické je v modernej kúpeľni riešenie, keď všetko, čo sa dá, namontujete na stenu, aby ste mohli bez najmenších problémov a prekážok kedykoľvek umyť podlahu, na ktorej sa usádza najviac nečistôt.

 

Inteligentná toaleta

Výber tej správnej toalety nemusí byť na prvý pohľad celkom ľahký. Technológie napredujú a v ponuke sa objavujú stále nápaditejšie a „inteligentnejšie“ záchody. Vďaka rôznym funkciám sa ich používanie stáva príjemnejšou a komfortnejšou záležitosťou. Veľmi obľúbené sú napríklad bezokrajové riešenia, ktoré zabezpečujú jednoduchší proces čistenia. Pri výbere tej správnej toalety je tiež dôležitý dizajn a tvar. Vybrať si môžete medzi hranatými aj oblými typmi tak, aby sa hodila ku kúpeľňovému nábytku. Či už si vyberiete taký, alebo onaký záchod, rozhodne siahnite po takom, ktorý môžete zavesiť. Spolu s inštalačným systémom s nádržkou, ktorý je zabudovaný v stene tvorí závesné WC neprekonateľnú dvojicu s množstvom výhod:
⦁    Inštalačný systém Geberit má vysokú pevnosť a nosnosť až 400 kg.
⦁    Má dlhú životnosť, o čom svedčí už viac ako 65 miliónov produktov namontovaných po celom svete.
⦁    Umožňuje jednoduchú údržbu podlahy.
⦁    Dodáva kúpeľni vzdušnosť a elegantný a nadčasový vzhľad.
⦁    Vďaka technológii splachovania WC misy bez okrajov Geberit Rimfree® sa v toalete nezachytávajú nečistoty a ľahko sa udržiava čistá.

Pre perfeknú osobnú hygienu môžete použiť aj závesné sprchovacie WC Geberit AquaClean, ktoré vám nahradí aj funkciu bidetu a nezaberie viac miesta ako bežné WC, prípadne môžete svoje existujúce WC vybaviť sprchovacím sedadlom Geberit AquaClean. Pri stavbe alebo rekonštrukcii však nezabudnite k toalete priviesť elektrinu. Levitujúci nábytok

Závesné toalety, bidety a umývadlá sú v kúpeľniach už roky bežnou praxou. Vy však okrem nich namontujte na stenu aj nábytok. Či už ide o skrinky pod umývadlo, alebo o vysoké skrine s úložným priestorom. Kúpeľňa sa bude nielen bez problémov udržiavať čistá, ale navyše bude pôsobiť aj ľahkým dojmom. V prvom rade si však vyberte nábytok určený konkrétne do kúpeľne, keďže nie každý má špeciálne ošetrený povrch vhodný do vlhkých priestorov.

Kúpeľňový nábytok Geberit sa vyrába z vysokokvalitných panelov na báze dreva, ktoré sú odolné proti vlhkosti. Dômyselné detaily, ako sú dobre umiestnené profilové rukoväte, zásuvky typu push-to-open a koľajničky s dobrou kĺzavosťou, vám navyše spríjemnia jeho používanie. Nábytok má jednoduchý nadčasový vzhľad, ktorý vás ani po rokoch neomrzí, na rozdiel od niektorých horúcich módnych trendov. Konkrétne kúpeľňová séria Geberit Acanto bola na základe rozsiahlych testov so spotrebiteľmi vyvinutá tak, aby spĺňala čo najširšiu škálu každodenných potrieb.

Ak ste sa teda rozhodli, že závesný nábytok patrí aj do tej vašej kúpeľne, zamerajte sa pri jeho výbere okrem farieb a materiálov aj na detaily, akými sú napríklad mechanizmus tichého dovierania či varianty otvárania z ľavej alebo pravej strany. A potom už len zobrať do rúk mop a svoju „visiacu“ kúpeľňu máte raz-dva čistú.

www.geberit.sk/kupelne