Klimatický modul Zehnder ComfoClime zvýši kvalitu vzduchu aj bývania

11. sep 2023

Optimálnu klímu v interiéri zaistí centrálny systém riadeného vetrania s rekuperáciou tepla s nadstavbou v podobe klimatického modulu Zehnder ComfoClime. Ten vďaka schopnosti dodatočne upravovať privádzaný vzduch umožňuje kontrolu nad jeho teplotou aj vlhkosťou a navyše sa energeticky úsporne postará o vytvorenie zdravého prostredia.

Inovatívny klimatický modul Zehnder ComfoClime je určený na ohrievanie, ochladzovanie a odvlhčovanie vzduchu. Vďaka tomu novinka švajčiarskeho výrobcu Zehnder predstavuje revolučné riešenie na dosiahnutie najvyššieho štandardu pohodlia a zdravého bývania. „Klimatický modul Zehnder ComfoClime je nadstavbou pre rekuperačnú jednotku Zehnder ComfoAir Q. Jeho pokročilá technológia umožňuje plynulú a automatickú úpravu teploty vzduchu a optimalizáciu jeho vlhkosti. Tým sa zaisťuje ideálna klíma v interiéri po celý rok,“ uvádza Pavel Vořech, produktový manažér pre komfortné vetranie Zehnder.

Klimatický modul ComfoClime zaisťuje ohrievanie či ochladzovanie vzduchu podľa vonkajších podmienok.

V lete ochladzuje, v zime prikuruje

Klimatický modul Zehnder ComfoClime sa dokáže postarať o pohodlie v lete aj v zime. V letných mesiacoch sa interiéry často prehrievajú a vysušujú, čo spôsobuje problematickú vnútornú klímu. Tento inteligentný modul však dokáže prehrievaniu miestností predchádzať automatickým temperovaním – privádzaný vzduch dlhodobo efektívne chladí. Ako vysvetľuje odborník zo spoločnosti Zehnder: „Udržiavaním konštantnej teploty zaistí modul Zehnder ComfoClime interiéru príjemnú klímu, takže vzduch nebude potrebné v lete nárazovo ochladzovať klimatizáciou.“ A čo v zimnom období? „Systém dokáže privádzaný vzduch aj zohrievať. Počas chladných zimných dní tak poskytne interiéru tepelný komfort a navyše v miestnostiach optimalizuje vlhkosť, takže nebude dochádzať k vysušovaniu vzduchu a podláh alebo nábytku,“ dodáva. K celkovej pohode v domácnosti prispeje aj veľmi tichá prevádzka klimatického modulu.

Schéma letnej prevádzky s využitím rozvodov Zehnder ComfoTube Therm: Vetracia jednotka Zehnder ComfoAir Q sa postará o stály prísun čerstvého vzduchu. Výkonný entalpický výmenník zaisťuje komfortnú rekuperáciu až 95 % tepla, vlhkosti a chladu. Klimatický modul navyše ochladí privádzaný vzduch na komfortnú teplotu.

Schéma zimnej prevádzky s využitím rozvodov Zehnder ComfoTube Therm: Vetrací systém s rekuperáciou tepla zaisťuje výkonné a energeticky úsporné vetranie i v chladných zimných mesiacoch. Klimatický modul sa navyše postará o zohrievanie vzduchu a optimalizáciu jeho vlhkosti.

Zehnder ComfoClime je nielen špičkovým riešením pre optimálnu teplotu, ale prináša aj výrazné úspory energie, čím pomôže dosiahnuť lepšiu triedu energetickej náročnosti budovy (PENB). Jeho inteligentné funkcie a invertorová technológia zaisťujú, že spotreba energie je minimalizovaná, čo má priaznivý vplyv na rodinný rozpočet.

Jednoduchá inštalácia i ovládanie

Modul Zehnder ComfoClime ponúka jednoduchú a bezproblémovú montáž. Skladá sa iba z vnútornej jednotky, čo znamená, že nepotrebuje žiadne vonkajšie prvky ani vývod potrubia na fasádu budovy. Klimatický modul sa jednoducho nasadí na vetraciu jednotku ComfoAir Q. Možno ho tak nainštalovať aj dodatočne. Samotná inštalácia je jednoduchá a rýchla vďaka Plug&Play riešeniu. Stačí pripojiť elektrický kábel a systém je pripravený na prevádzku. Ovláda sa pomocou mobilnej aplikácie, v ktorej môžete meniť nastavenie, programovať rôzne scenáre a prispôsobovať teplotu podľa preferencií užívateľov.

Systémy Zehnder je možné ovládať pomocou aplikácie pre mobilné zariadenie. Ovládanie je intuitívne.

Montáž klimatického modulu ComfoClime 24 na vetraciu jednotku ComfoAir Q350 je veľmi jednoduchá. Modulárny systém Zehnder umožňuje rýchle nasadenie vďaka systému Plug & Play.

Na mieru každého priestoru

Kombinácia vetracej jednotky Zehnder ComfoAir Q a klimatického modulu Zehnder ComfoClime zaistí každej domácnosti úsporu energie a zdravé prostredie, pretože znižuje množstvo škodlivín v domácnosti – odstraňuje z privádzaného vzduchu nečistoty a alergény. Okrem kvalitného vyhotovenia svojich produktov si švajčiarsky výrobca Zehnder zakladá na komplexnosti svojich služieb, a preto ponúka návrh vetrania na mieru zadarmo. „V rámci plánovania systému komfortného vetrania zadarmo spracujeme individuálny návrh a nezáväznú cenovú ponuku. V rámci tejto služby dimenzujeme správny výkon vetracej jednotky a klimatického modulu a tiež ideálne rozvody vzduchu,“ približuje Pavel Vořech zo spoločnosti Zehnder.

Návrh systému komfortného vetrania individuálne prispôsobený každej realizácii ponúka Zehnder zadarmo. 

www.zehnder.cz