Odporúčame: Mojasvadba.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Keramická krytina Tondach – škridla, ktorá nikdy nevybledne

Architekti sa v súčasnosti radi hrajú s farebnosťou domov a používajú čoraz žiarivejšie farby. Problémom však je, že v neprebernom množstve materiálov je len časť takých, ktoré v priebehu času nemenia svoju farbu. Majiteľ domu teda nemá záruku, že jeho dom bude vyzerať aj po rokoch rovnako atraktívne ako čerstvo po kolaudácii. Starnutie materiálov sa najčastejšie prejavuje v strate ich farebnosti. Najviac sa na tom podpisujú vonkajšie vplyvy – slnečné žiarenie, dážď, mráz, vtáčí trus a pod. Jednou z najexponovanejších častí domu je strecha. Výrobcovia strešných krytín vedia, že najťažšie je dosiahnuť jej farebnú stálosť aj po desaťročiach. Príčinou je UV žiarenie, ktorému sú strechy vystavené. Väčšina bežných krytín po rokoch UV žiareniu neodolá a farebne sa zmení. Jednou z mála výnimiek sú pálené keramické škridly značky Tondach. Vďačia za to špeciálnej povrchovej úprave a tomu, že svoju farebnosť nemajú z dodatočného farbenia, ale jej základom je výpal.

Produktový manažér Tondach Slovensko, s.r.o., Peter Šebeňa k tomu hovorí: „Zákazníci by si mali dobre zvážiť kúpu strešnej krytiny, pretože ide o dlhodobú investíciu. V súčasnosti Tondach ponúka jedny z najlepších cien pálených posuvných škridiel na slovenskom trhu. Škridly sa vypaľujú pri teplotách nad 1000 °C, časom nevyblednú ale zachovávajú si svoj farebný odtieň. Sú odolné voči kyslým a zásaditým látkam, majú ideálnu hmotnosť a vysokú pevnosť. Výrobky Tondach sú z prírodných materiálov, ktoré dávajú priestor na zdravé bývanie. Viac ako 25 farebných odtieňov v matnom i lesklom prevedení a rôznorodé modely prepožičajú každému domu želanú jedinečnosť. Vďaka precíznemu spracovaniu sú to odolné a trvácne krytiny so životnosťou na minimálne 80 až 100 rokov bez akejkoľvek údržby.“

Rôzne farebné odtiene sa dosahujú vďaka engobám a glazúram. Pri engobovaní sa na vysušený výrobok nanesie vrstva ílovitého bahna s potrebným obsahom minerálov a oxidov kovov. Podľa druhu a množstva oxidov v hmote, nadobudne po výpale povrch krytiny požadovaný farebný odtieň. Engoba má matný až mierne lesklý povrch. Pri glazúre sa na povrch škridly nanesie ešte vrstva oxidov kremíka, ktorá pri výpale vytvorí sklovitý nepriepustný film a získa vysoko lesklý povrch. Pálená krytina Tondach je preto odolná a udržuje si svoju farebnosť počas celej životnosti a nikdy nevybledne.

V súčasnosti je trend zameraný na strechy s nízkym sklonom a v tmavých farebných odtieňoch. Preto počas tohtoročnej jesene spoločnosť Tondach prináša na trh exkluzívnu edíciu Black Collection 2016, ktorú tvoria škridly Samba 11, Figaro 11, Bolero a Stodo. Tieto škridly ponúkame v čiernej farbe v engobovanom, alebo glazovanom prevedení v mimoriadnych 50% jesenných zľavách. Tieto zľavy budú platiť pre prvých troch záujemcov o novú čiernu strechu z každej obce, alebo mesta na Slovensku. V jesenných zľavách ponúkame najžiadanejšie modely škridiel rôznych formátov vo všetkých dostupných farebných prevedeniach:  Bravura -30%, Twist -30%, Bolero -40%, Figaro -40%, Samba -40% a Stodo -40%. 

Pri výbere strešnej krytiny Tondach a pri pokládke strechy majú zákazníci možnosť sa poradiť na infolinke - špecialista na strechy Tondach, alebo sa môžu na firmu obrátiť s otázkami vyplnením formulára na www.tondach.sk. Na svoje otázky dostanú odpoveď do 48 hodín. Okrem špecialistu, im spoločnosť Tondach ponúka možnosť vypracovania cenovej ponuky na svoje výrobky, ktoré dodáva zákazníkom prostredníctvom zmluvných partnerov v každom regióne.

TONDACH SLOVENSKO, s.r.o., Stupava je súčasťou rakúskeho koncernu TONDACH Gleinstätten AG, vedúceho výrobcu keramických škridiel v strednej a južnej Európe, ktorý patrí do skupiny Wienerberger. Firma je najväčším slovenským predajcom pálenej keramickej škridly a tvorcom strešných riešení pre novostavby a rekonštrukcie s kompletným keramickým príslušenstvom a doplnkami. Na Slovensku bezplatne poskytuje zameranie striech a výpočty spotreby materiálu, ako aj odborné poradenstvo.

 

Viac informácií na www.tondach.skwww.najlepsiastrecha.sk

Pridané 16. aug 2016  •  Páči sa mi to
pr_clanok  
Pridané 16. aug 2016