Farebné teplo do každej kúpeľne

19. okt 2020

Teplo v tej najkrajšej podobe – to sú dizajnové radiátory od spoločnosti Zehnder. Najobľúbenejšie typy sú teraz navyše dostupné v atraktívnych farbách za cenu základnej verzie. 

Už nielen biela alebo chrómová – kúpeľňový radiátor Zehnder môže hrať mnohými farbami, a to bez príplatku. Švajčiarsky výrobca mimoriadne kvalitných radiátorov pravidelne vypisuje akciu na zaujímavé farebné varianty za cenu modelu v základnej bielej farbe. Aj tento rok boli odtiene vybrané tak, aby zodpovedali aktuálnym farebným trendom v zariaďovaní interiéru, kúpeľne nevynímajúc.

Inovatívny, v prestížnej dizajnovej súťaži ocenený radiátor Zehnder Kazeane je k dispozícii v chrómovom variante a v takmer 50 farebných odtieňoch. Na tomto obrázku vo farbe Black Matt 0557. 

Čo hľadáme v kúpeľni?

Čistota, jednoduchosť, komfort. Relax, upokojenie, ale aj ranný reštart a „nakopnutie“ do každodenného zhonu – kúpeľňa plní úlohu prostredia s veľmi protichodným poslaním. Zatiaľ čo ráno vás má pripraviť na nástrahy všedného dňa, večer je miestom na uvoľnenie, hľadanie harmónie a celkovú regeneráciu. Preto by sme jej zariadeniu mali venovať viac pozornosti.

Antracitový Zehnder Forma Asym – dokonale zvarené oceľové rúrky bez viditeľných spojov prinesú radosť do nejednej kúpeľne – či už vykurovanej teplovodne, elektricky, alebo kombinovane.

Aké sú aktuálne trendy?

Agresívne kontrastné obklady vystriedali prírodné tóny a prírodné materiály. Do popredia sa dostáva kameň, dokonca materiál donedávna v „mokrej prevádzke“ nepredstaviteľný, konkrétne drevo. Ak hľadáte ekonomický variant modernej kúpeľne, voľte keramické obklady, ktoré sa tým vyššie spomenutým decentne približujú – obklady s dizajnom kameňa či zvrásnené do podoby (takmer) dreveného povrchu. Dôležitú úlohu hrá výber batérií či sanitárnej keramiky. Aj tu sa okrem základných farebných variantov stále častejšie objavujú atraktívne odtiene sivej, krémovej či matnej čiernej. Kúpeľňový radiátor, kedysi poslušný pomocník, ktorého výberu sa nevenovala veľká pozornosť, ktorý slúžil hlavne na sušenie uterákov a staral sa o tepelnú pohodu v miestnosti, si po novom získava veľkú pozornosť. Vďaka správnemu výberu môže totiž táto rýdzo praktická súčasť interiéru plniť aj celkom nové funkcie a stať sa napríklad vizuálnym centrom kúpeľne. Preto je potrebné vyberať naozaj starostlivo.

Pohodlné zavesenie uterákov zboku – sprava či zľava – umožňuje asymetrický Zehnder Roda Spa Asym nielen v béžovej farbe (Beige Quartz 0523).

Dizajnové radiátory Zehnder domov vyhrievajú aj skrášľujú. Niet sa čomu diviť, navrhli ich predsa známi dizajnéri. Na funkčnosť vyžadovanú v jednotlivých priestoroch, ako je kúpeľňa, kuchyňa, toaleta a fitness, sa pritom nezabúda, naopak, v prípade výrobkov Zehnder je samozrejmosťou. Radiátory Zehnder sú vyrobené z presných oceľových rúrok, dokonale spojených bez viditeľných zvarov. Mimoriadnu kvalitu radiátorov podčiarkuje vysokoakostné chrómovanie a dvojvrstvové lakovanie, ktorého výsledkom je dlhá životnosť, vyššia odolnosť proti mechanickému poškodeniu a korózii, jednoduchšie čistenie aj krajší vzhľad.

Dizajnovo čistý radiátor Zehnder Subway so vzhľadom nehrdzavejúcej ocele (antikorový) s označením Inox Look 0332.                                   

Farebné odtiene zdarma

Farbou roka 2020 je modrá – či už klasická, kobaltová, alebo námornícka. V kúpeľni dominujú prirodzené tóny – hnedá, béžová, sivá, biela, čierna a tiež jemné odtiene tmavšej modrej. Na tieto trendy reaguje aj renomovaný producent vykurovacích telies Zehnder: najobľúbenejšie kúpeľňové radiátory Zehnder Yucca Asym, Zehnder Quaro, Zehnder Metropolitan Spa, Zehnder Metropolitan Bar, Zehnder Subway, Zehnder Kazeane, Zehnder Forma Asym, Zehnder Roda Spa Asym a najnovšie aj Zehnder Vision sú v rámci akcie Colours free bez príplatku dostupné
v 6 farebných odtieňoch – od matnej čiernej matné cez antracitovú, matnú bielu, béžovú „quartz“, rubínovú červeň až po farbu pripomínajúcu nehrdzavejúcu oceľ.
 

Nemusíte však smútiť ani v prípade, že ste si z nich nevybrali – Zehnder štandardne ponúka až 50 farebných odtieňov vykurovacích telies a takmer pri všetkých typoch aj chrómovaný alebo antikorový variant. 

Na všetky teplovodné radiátory poskytuje spoločnosť Zehnder záruku 5 rokov. 

Viac informácií:

Zehnder – všetko pre komfortnú, zdravú a energeticky úspornú vnútornú klímu

 

Telefon +421 (0) 901 733 722, info@zehnder.sk, www.zehnder.sk

 

Profil spoločnosti: Zehnder Group Czech Republic s.r.o. je dcérskou spoločnosťou švajčiarskeho koncernu Zehnder Group, založeného v roku 1895. So 16 výrobnými závodmi a takmer 3.500 zamestnancami patrí k technologickej špičke v oblasti dizajnových kúpeľňových a bytových radiátorov, komfortných systémov vetrania s rekuperáciou tepla a stropných sálavých systémov na vykurovanie a chladenie.