Odporúčame: Mojasvadba.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Dom od ES – priestor na realizáciu vlastných predstáv

Aké bolo Vaše prvé bývanie a čo Vás viedlo k rozhodnutiu zaobstarať si vlastný rodinný dom?
Pôvodne sme chceli rekonštruovať starší dom po babke, ale rozhodli sme sa pre nový dom. Túžili sme po vlastnom bývaní a osamostatnení sa.

Prečo ste sa rozhodli dať si postaviť dom na kľúč? Stavať svojpomocne Vás nelákalo?
Videli sme, ako to vyzerá, keď sa dom stavia svojpomocne a to nás naozaj nelákalo. Obiehať úrady a po práci ísť do ďalšej na dome. Nelákali nás ani dohady s remeselníkmi. To boli dôvody, pre ktoré sme sa rozhodli pre stavbu na kľúč.

Pohrávali ste si na začiatku s myšlienkou, či murovaný dom alebo drevostavbu? Ovplyvnila Vás komunikácia s jednotlivými stavebnými spoločnosťami? Podľa akých kritérií ste si stavebnú spoločnosť vyberali? Nechali ste si napríklad poradiť od známych, ktorí tiež už stavali? 
Zaujal nás článok pána Mencla, kde porovnáva drevostavbu s murovaným domom a mali sme jasno.
A k druhej otázke. Nikto zo známych nemal so stavbou na kľúč skúsenosti, rozhodli sme na základe zistených informácií z internetu.

Kde ste našli kontakt na ES a čo Vás presvedčilo na zadanie stavby domu práve u ES? Je niečo, čo vás už pri prvom kontakte s ES príjemne prekvapilo, tak že ste sa okamžite rozhodli?
Kontakt sme našli na internete. Dôvodom osloviť ES bolo komplexné, klientsky ústretové riešenia s program s fotovoltaickou elektrárňou.

Na prvé stretnutie so zástupcami ES ste išli už s konkrétnou predstavou, ako by mal Váš dom vyzerať, alebo ste si vyberali z hotovej ponuky v katalógu? Ktorý projekt Vás najviac oslovil? Podľa akých kritérií ste volili typ domu a prečo? Nechali ste si odborne poradiť od ES?
Vedeli sme len, že to bude bungalow. Následne sme si vybrali z katalógu dom Xenie a potom s pánom projektantom všetko upravili podľa našich predstáv. Tiež sme vedeli, že chceme menší dom, kde budú mať obe deti svoju izbu. Potom už sme si nechali poradiť od projektanta ES.

Máte všeobecne zlé skúsenosti s vybavovaním akejkoľvek administratívy? Potešila Vás preto služba ES - vybavenie stavebného povolenia úplne zadarmo a rozhodli ste sa nechať všetko riešiť odborníkmi z ES?
Áno. Vybavovanie stavebného povolenia nám všetci opisovali doslova ako horor a preto sme boli šťastní, že sa tohto procesu nemusíme zúčastniť. Bol to aj jeden z dôvodov, prečo sme si vybrali ES.

Ako ste financovali stavbu domu - z vlastných zdrojov, z hypotéky alebo ste využili niektorú z ponúk finančného programu ES?
Stavbu sme financovali z časti z vlastných zdrojov, ale prevažne s pomocou hypotekárneho úveru.

Projekt teda spĺňal Vaše predstavy a financovanie domu bolo tiež zabezpečené. V akom časovom horizonte začala samotná stavba domu a čo ste museli medzitým ešte riešiť?
Samotná stavba začala na jeseň, k zdržaniu došlo z dôvodu prieťahov s povolením pre napojenie kanalizácie na pozemku.

Sledovali ste stavbu domu aj mimo plánované odovzdávanie jednotlivých etáp a ako často ste na nej boli? Ako dlho trvala stavba domu? Vznikli nejaké prekážky, ktoré stavbu zabrzdili?
Všetko prebiehalo bez vážnejších nedostatkov. Drobné komplikácie sme riešili priebežne. Oceňujeme vynikajúcu prácu manažéra stavby. Nebolo nič, na čom by sme sa nedohodli. Stavba trvala menej ako 1 rok. Tým, že sa začalo na jeseň, vstúpilo do hry aj počasie, kedy sa museli v mrazoch práce prerušiť.

Čo Vám nové bývanie prináša ? Aké máte ďalšie plány?
Konečne sme dosiahli samostatnosti. Do úprav interiéru aj exteriéru domu nám nikto nehovorí a tak môžeme realizovať svoje predstavy. Máme tu aj dobrých susedov a relaxu na terase nášho domu sa snáď ani nič nevyrovná.

Realizácia : Ekonomické stavby, s.r.o.
Názov domu : Xenie

Pridané 29. mar 2016  •  Páči sa mi to
pr_clanok  
Pridané 29. mar 2016