Dokonalá súhra – radiátor a tepelné čerpadlo

11. sep 2023

Spoločnosť KORADO od septembra uvádza na trh nový typ radiátora RADIK V-POWER, ktorý je určený pre tepelné čerpadlá. Radiátor môže zvýšiť tepelný výkon až o 60 %.

V súčasnosti moderný spôsob vykurovania predstavujú tepelné čerpadlá, ktoré pracujú pri nízkych teplotách vo vykurovacom systéme. Spoločnosť KORADO sa preto zamerala na vývoj radiátora, ktorý dokáže pracovať s nízkymi teplotami. Pri kúpe tepelného čerpadla sa môže stať, že existujúce radiátory nezabezpečia očakávaný efekt tepelnej pohody, alebo nebudú prenášať dostatok tepla. Technológovia v laboratóriách KORADO skúšali rôzne varianty na zvýšenie výkonu.

Nové teleso s názvom RADIK V-POWER má vo vnútri zabudovaný autonómny regulátor a môže byť pripojený k existujúcemu vykurovaciemu systému. Ovládanie je veľmi jednoduché, jedným tlačidlom môžete zvoliť až päť úrovní intenzity a zároveň ovládať zapínanie a vypínanie ventilátorov. Výhodou radiátora je možnosť zvýšenia tepelného výkonu o 60 %. V porovnaní s podlahovým kúrením ventilátory výrazne skracujú fázu vykurovania a rýchlejšie zabezpečujú tepelnú pohodu a pohodu. Každý ventilátor spotrebuje len 1 W a je takmer tichý, takže je vhodný do každej miestnosti.

Stlačením ovládacieho tlačidla sa chladič jednoducho prepne do režimu chladenia. V horúcich letných mesiacoch môže vďaka ventilátorom fúkať chladný vzduch do miestnosti. V režime dochladzovanie môže pracovať s chladnejšou vodou, ktorú môžu niektoré typy tepelných čerpadiel dodávať do vykurovacieho systému na chladenie budovy. Okrem toho je všetko riadené automaticky, vďaka teplotným senzorom systém reaguje na zmeny požadovanej teploty a resetuje svoje parametre.

Ďalšou novinkou na trhu je prídavný modul RADIK V-POWER SET. Jeho jedinečná konštrukcia umožňuje dodatočnú inštaláciu na radiátory KORADO. SET obsahuje vetraciu jednotku, snímače teploty, napájací konektor s adaptérom, prednú dosku a príslušenstvo pre montáž na existujúci radiátor. Môžete si tiež objednať predlžovací kábel. Alebo si objednajte bočné kryty, vďaka ktorým môžete zmeniť celkový vzhľad chladiča za pár minút. Samozrejmosťou je výber z viac ako 200 farebných odtieňov. Nie je teda nutné meniť celý radiátor, ak potrebujete zvýšiť výkon, stačí jednoducho nainštalovať SET na existujúce radiátory KORADO typ 22.

www.korado.cz