Dizajnové krby s akumuláciou - súhra modernej technológie a estetiky moderného vykurovania

17. sep 2023

Vo svete neustále sa vyvíjajúcich technológií a automatizovaných domácností je jedna konštanta istá: oheň, ktorý zostáva neodmysliteľným zosobnením pokoja, pohodlia a útulnosti. Český výrobca Romotop s tridsaťročnou tradíciou v oblasti krbov a krbových kachlí je v tejto oblasti významným hráčom. Jeho dizajnové krby spájajú elegantné tvary s remeselnou zručnosťou a pokročilou technológiou. Sú ideálne pre tých, ktorí chcú, aby bol každý detail ich domova funkčný a esteticky dokonalý.

 

Nie každý uprednostňuje individuálnu výrobu vykurovacieho telesa a z rôznych dôvodov nechce čakať na dlhšie a niekedy aj komplikovanejšie stavebné úkony spojené s inštaláciou. Dizajnové krby ponúkajú rýchlu inštaláciu, ktorá minimalizuje nepríjemnosti a poskytuje veľmi slušný výsledok k tomu. Praktickosť spočíva v ich dizajne, ktorý umožňuje jednoduchú integráciu do rôznych priestorov, či už ide o chatu, starší alebo moderný dom. Práve preto tento typ výrobku vznikol a pravdou je aj to, že ani v najmenšom nekonkuruje ťažkým akumulačným peciam. Tie majú svoje nezastupiteľné miesto a svojho zákazníka.

 

Čím sa teda dizajnové krby odlišujú? Sú kombináciou moderného dizajnu, účelnej jednoduchosti, technickej prepracovanosti a schopnosti dlhodobo sálať teplo. Napriek kompaktným rozmerom vyzerajú podobne ako individuálne stavané krby. Vynikajú svojím vzhľadom, ale predovšetkým použitou technológiou. Majú napríklad inovatívny systém vedenia spalín DOUBLE SPIN, ktorý lepšie využíva tepelnú energiu a zároveň pomáha drevu ideálne horieť. Samozrejme, centrálny prívod externého vzduchu do spaľovacej komory, ktorý je v súčasnosti nevyhnutný, zabezpečuje, že nestrácate kyslík v okolí. Nie je preto potrebné príliš často vetrať a púšťať tak teplo von doslova cez okno.

 

Kombinovaný spôsob vykurovania dizajnových keramických krbov je založený na odovzdávaní tepelnej energie sálaním a súčasnom prúdení ohriateho vzduchu. V spodnej časti krbu sa nasáva studený vzduch, ktorý postupne prechádza celým vnútorným priestorom smerom nahor a odtiaľ už ohriaty pomaly stúpa do interiéru. Systém je navrhnutý tak, aby bol prenos tepla sálaním prioritný a prúdenie vzduchu (alebo konvekcia) bolo príjemným doplnkom. Všetko funguje úplne automaticky, čo je cieľom konštruktérov a zároveň dôvodom obľúbenosti tohto výrobku.

Jedným z najnovších trendov je integrácia akumulačných tvaroviek vo vnútri krbu v blízkosti ohniska. Tieto komponenty počas kúrenia absorbujú tepelnú energiu a postupne ju uvoľňujú späť do okolia. V praxi to znamená, že príjemné teplo vyžarujúce z týchto akumulačných prvkov môžete cítiť ešte dlho po vyhasnutí ohňa. V závislosti od konkrétneho modelu krbu môže akumulačná nádoba pojať až 150 kilogramov hmoty pripravenej na ohrev. Ak si vyberiete typ s kamennou alebo keramickou obkladovou doskou, získate ďalšiu hmotu schopnú absorbovať teplo. Ďalším cieľom tohto riešenia je rozloženie dosiahnutého výkonu v čase. Pre dnešné nízkoenergetické domy je to v podstate jediný spôsob, ako dosiahnuť komfort bez nepríjemne prehriateho interiéru.

 

Spoločnosť Romotop kladie veľký dôraz aj na ekologické požiadavky a prísne emisné limity, ktoré jej výrobky v mnohých parametroch spĺňajú a dokonca prekračujú. Úcta k prírode a životnému prostrediu je záväzkom. Romotop neponúka len výrobok, ale kľúčový prvok vášho domova, na ktorý sa môžete spoľahnúť. Je to rodinná spoločnosť a jeden z popredných európskych výrobcov krbových kachlí, krbových vložiek a dizajnových krbov. Je známa svojou flexibilitou, kvalitnými službami a vybavením.

Viac informácií nájdete na www.romotop.sk