Odporúčame: Mojasvadba.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Čo sa dá zatepliť s polystyrénom? Všetko

Čo sa dá zatepliť s polystyrénom? Všetko

Polystyrén patrí medzi najobľúbenejšie zatepľovacie materiály. A nie je to náhoda. Má výnimočné tepelnotechnické vlastnosti, je ľahký a poskytuje mimoriadne výhodný pomer cena/výkon. Vďaka zatepleniu s týmto materiálom dokážete ušetriť viac ako polovicu nákladov na vykurovanie. Kam s ním? Od strechy až po podlahu ho možno použiť prakticky všade.

Polystyrén nie je len jeden
Okrem toho, že kvalita polystyrénu sa líši od výrobcu k výrobcovi, existuje aj množstvo druhov polystyrénu (EPS) – každý druh má svoje špecifiká a je vhodný na rozličné použitie. „Nie je polystyrén ako polystyrén. V prvom rade to platí o firmách. Výrobky od rozličných výrobcov sa môžu výrazne odlišovať v kvalite, radíme preto našim zákazníkom, aby si overili, či ich výrobca môže garantovať kvalitu polystyrénu,“ hovorí Alexander Prizemin zo spoločnosti Isover. Dodáva, že výber je ešte o niečo komplikovanejší kvôli množstvu druhov polystyrénu: „Naša spoločnosť vyrába v trnavskom závode vysokokvalitný polystyrén a naše portfólio produktov je na slovensku najbohatšie.“


Ktorý kam?
Polystyrén je vhodný na zateplenie plochej strechy, fasády, podlahy, ale aj sokla. „Veľa ľudí si myslí, že polystyrén je určený iba na zatepľovanie fasády. Nie je to tak, aj keď na fasádu sa používa najčastejšie,“ hovorí odborník. Mimoriadne vhodným materiálom je napríklad ISOVER GREYWALL. Má o 20% lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako biely polystyrén, takže si staviteľ môže dovoliť použiť tenšiu vrstvu.


Pre odporúčané hrúbky zateplenia fasády podľa novej normy prejdite SEM.

Ak potrebujete zatepliť podlahu, mimoriadne vhodný je ISOVER NEOFLOOR, ktorý má okrem iného vysokú pevnosť. „Máme tiež špecifický typ polystyrénu, ktorý je určený na akustickú izoláciu podláh, alebo kombinované certifikované riešenie s minerálnou vlnou pre zateplenie plochých striech,“ vymenúva Alexander Prizemin zo spoločnosti Isover. „Špeciálne by som chcel upozorniť na novinku v našom portfóliu – inovatívny kombinovaný materiál ISOVER TWINNER, ktorý v sebe kombinuje najlepšie vlastnosti minerálnej vlny a sivého polystyrénu,“ dodáva. Okrem iného bol tento materiál použitý pri výstavbe prvého pasívneho bytového domu na Slovensku – v Zelenom átriu.

Nezabudnite na dotáciu
Vďaka dotáciám môžete teraz navyše pri zateplení rodinného domu ušetriť až 6500 eur. Žiadateľom o príspevok môže byť fyzická osoba, ktorá má na Slovensku trvalý pobyt a je vlastníkom rodinného domu. Podmienkou je,  aby rodinný dom bol daný do užívania aspoň desať rokov pred zateplením. ďalšou podmienkou sú rozmery - pri jednopodlažnom dome majú na dotáciu nárok majitelia s podlahovou do 150 m², pri dvojpodlažnom nesmie podlahová plocha domu presiahnuť 250 m². O dotáciu budú môcť požiadať aj majitelia rodinných domov, ktorí začali so zatepľovaním ešte v tomto roku. V prípade požiadania o podporu po ukončení zateplenia rodinného domu bude príspevok poskytnutý do 90 dní.

www.isover.sk

www.isover-eshop.sk

Pridané 12. okt 2015  •  Páči sa mi to
pr_clanok  
Pridané 12. okt 2015