Odporúčame: Mojasvadba.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Bezúdržbové strešné okno – oň sa starať nemusíte

Strešné okno prináša  do interiéru množstvo výhod – opticky otvára interiér, skvalitňuje pobyt v interiéri a prináša doň množstvo denného svetla a čerstvého vzduchu. 
Strešné okná privádzajú dlhé roky denné svetlo do obytných podkroví. Počas posledných rokov však pretrváva trend inštalácie strešných okien do striech moderných jednopodlažných domov. Vtedy ich možno jednoducho skombinovať s fasádnymi oknami a osvetliť tak aj hlbšie časti obytných miestností.

Aký materiál si vyberiete?
Na trhu s oknami sú dominantnými možnosťami materiálu práve drevo a plast. Plastové okná sú lacnejšie ako drevené a vy máte menej starostí s ich údržbou. Oproti tomu stojí drevo, ktoré, aj keď je drahšie a vyžaduje si istú údržbu, je väčším lákadlom. Interiéru dodáva hrejivý pocit a má výborné tepelnoizolačné vlastnosti.
Drevo dodáva interiéru hrejivý pocit. 

Spoločnosť VELUX od roku 1941 vyrába drevené strešné okná. „Drevené strešné okná VELUX stačí raz za päť rokov natrieť akrylátovým lakom, ktorý je riediteľný vodou a súčasne šetrný k životnému prostrediu,“ hovorí produktový manažér spoločnosti VELUX, Ing. Tomáš Švec. Vďaka súčasným technológiám má drevo lepšie mechanické a fyzikálne vlastnosti. Nízky súčiniteľ teplotnej dĺžkovej rozťažnosti dreva zaručuje, že ani pri výkyvoch teplôt nezmení svoj tvar. Strešné okná sa nedeformujú a nedochádza ani k narušeniu ich izolačných schopností.

Praktické bezúdržbové strešné okná VELUX
Spoločnosť VELUX sa rozhodla skombinovať drevený základ strešných okien a obohatiť ich o plast, čím vznikli bezúdržbové strešné okná VELUX.
 Bezúdržbové strešné okná zabezpečujú komfort v interiéri. 

Bezúdržbové strešné okno VELUX spája vysoko kvalitné materiály: tradičné drevené jadro a vodotesnú polyuretánovú vrstvu, ktorá je hrubá tri až päť milimetrov. „Jadro je vyrobené z tepelne upraveného dreva TMT – Thermal modified timber. To je počas výroby zahrievané na 175°C, aby vlhkosť v dreve bola nahradená vzduchom, ktorý je efektívnejší izolant. Takto upravené drevo je zároveň viac odolné proti rôznym ochoreniam a súčasne sa nekrúti, ani nedeformuje,“ vysvetľuje Tomáš Švec.

Súčasťou polyuretánovej vrstvy je biely lak s UV filtrom, vďaka ktorému ostáva povrchová vrstva aj počas pôsobenia slnečného žiarenia biela. Okno ďalej netreba lakovať, ani sa oň špeciálne starať - zachováva si moderný vzhľad. Povrch je odolný voči poškriabaniu a nedovoľuje usádzaniu špiny v rohoch. Keďže je rám okna z jedného liateho kusu, zbytočné sú aj obavy o zatekanie do jeho jadra.
Praktické využitie si nájdu bezúdržbové strešné okná v priestoroch so zvýšeným výskytom vlhkosti – ako sú kuchyne alebo kúpeľne. Zároveň sú obohatené o výnimočný systém izolácie ThermoTechnology™. V kombinácii so špeciálnym tesnením kvôli lepšej vzduchotesnosti ponúka okno vyššiu energetickú účinnosť a udržiava miestnosť v teple.
Tepelne upravené drevené jadro sa nekrúti a jeho tepelnoizolačné vlastnosti sa nenarušia.

www.velux.sk/3sklo

Pridané 24. okt 2016  •  Páči sa mi to
pr_clanok  
Pridané 24. okt 2016