Ako získať dotáciu na tepelné čerpadlo?

13. júl 2021

     Tepelné čerpadlá typu vzduch/voda sú trvalo udržateľným riešením. Významne prispievajú k zníženiu emisií CO2 a zároveň prinášajú nízke prevádzkové náklady. Ak uvažujete o nejakom pre svoj dom a nechce sa vám čakať, máme pre vás riešenie. Ekologické vykurovanie si môžete zadovážiť už teraz – vďaka novým dotáciám.

     Tepelné  čerpadlá sú  vhodné  pre  staršie domy  aj  pre  novostavby v energetickej  triede  A0.    V domácnosti dokážu zabezpečiť pohodlné vykurovanie, dostatok teplej vody a dokonca aj chladenie.

 

Dotácia bez registrácie

     Novinkou je, že už nemusíte čakať na dotácie z programu Zelená domácnostiam, značka Vaillant vám poskytne dotáciu už teraz:

⦁ Tepelné  čerpadlo typu vzduch/voda získate za zvýhodnenú cenu, k tomu Vaillant dotáciu   a môžete ušetriť až 3 250 eur. Táto  ponuka  platí  pre  všetky  kraje na Slovensku, vrátane Bratislavského.

⦁ Registrácia nie je nutná. Stačí, ak sa skontaktujete s autorizovanou montážnou firmou priamo vo vašom regióne, ktorá vám poskytne dotáciu formou zľavy z ceny výrobku. Kontakt nájdete v  zozname partnerov na webovej stránke značky Vaillant.

⦁ Dotácia sa vzťahuje na tepelné čerpadlá typu vzduch/voda s názvom aroTHERM plus alebo aroTHERM split. Dostanete ju v tom prípade, ak budú zariadenia  zakúpené a nainštalované  v období od 25. mája 2021 do 30. septembra 2021.

 

Prvá možnosť – monoblokové riešenie

     Využiť túto ponuku sa oplatí. Jednou z dotovaných možností je monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM plus vzduch/voda (3-12 kW, A+++). Toto zariadenie je naplnené prírodným chladivom extrémne ohľaduplným k životnému prostrediu. Vďaka vysokej výstupnej teplote ho môžete kombinovať s podlahovým vykurovaním i s radiátormi. Dá sa nainštalovať bez významných stavebných úprav, už za jeden deň. Ďalšími výhodami sú jeho dizajnové prevedenie a minimálna hlučnosť.
     Systém pozostáva z tepelného čerpadla, ktoré sa umiestni k vonkajšej stene domu, na strechu garáže či do záhrady. Druhú časť tvorí vnútorná (interiérová) jednotka uniTOWER plus so zabudovaným 185 l zásobníkom teplej vody. Ovládanie systému bude možné aj na diaľku, cez aplikáciu v smartfóne či tablete, spolu s regulátorom a internetovým modulom.

Dotované tepelné čerpadlo aroTHERM plus

 

Druhá možnosť – splitová technológia

     Dotácia sa vzťahuje aj na tepelné čerpadlo s technológiou oddeleného chladivového okruhu, s názvom aroTHERM split vzduch/voda (3-12 kW, A++/A+++). Postará sa o príjemnú teplotu v interiéri počas chladných mesiacov, o chladenie v lete a teplú vodu po celý rok. K tomu o 75 % nižšie účty za energiu a o tretinu menej emisií. Systém sa skladá zo splitového tepelného čerpadla a praktickej interiérovej jednotky uniTOWER. Montáž je rýchla a jednoduchá, aroTHERM split stačí vhodne umiestniť v exteriéri.
     Aj toto tepelné čerpadlo sa dá ovládať na diaľku cez smartfón a dokáže spolupracovať s ďalšími produktami značky Vaillant (fotovoltika, solárny ohrev vody i riadené vetranie). Takže: prečo čakať?

 

Tepelné čerpadlo aroTHERM split

 

www.vaillant.sk