Odporúčame: Mojasvadba.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Activ’Air® - jedinečné riešenie zdravého ovzdušia v interiéri

Ako sa hovorí – „môj dom, môj hrad“.  Je to miesto, kdetrávime až 85% času. A je samozrejmé, že sa v ňom chceme cítiť pohodlne a zdravo.

Vedeli ste, že existuje sadrokartónová doska, ktorá prispieva k čistote vnútorného ovzdušia a eliminujekoncentrácie formaldehydu až o 70 percent? Jej unikátnosť a účinnosť spočíva v revolučnej technológii Activ’Air® , ktorá dokáže túto látku zo vzduchu nielen zachytiť, ale aj rozložiť, takže nedochádza k jej spätnému vylučovaniu. Výhodou je tiež cenová dostupnosť, nenáročná montáž, široká využiteľnosť a extra dlhá funkčnosť – špecializovaná doska vydrží chrániť váš domov neuveriteľných 50 rokov!

Activ´Air predstavuje moderné, ekologické, ekonomické a v neposlednom rade dlhodobé riešenie, ako bývať zdravšie.  Patentovaná technológia čistí vnútorné ovzdušie formou neutralizácie škodlivých látok v ovzduší. O princípe sadrokartónovej dosky RB Activ´Airhovorí Róbert Vinca, produktový manažér sadrokartónové systémy Rigips:

„Zo škodlivých látok, nachádzajúcich sa v interiéroch je najviac rozšírenou formaldehyd. Jeho zvýšená koncentrácia vedie k viacerým zdravotným ťažkostiam. Technológia Activ’Air veľmi účinne rozkladá formaldehyd v ovzduší na neškodné látky, ktoré sa následne ukladajú v jadre sadrokartónovej dosky. Samotné sadrokartónové dosky aj po tomto procese ostávajú zdravotne neškodné a sú recyklovateľné.“

Odborník vyzdvihuje ako cenovú dostupnosť, tak aj trvácnosť dosky.Napríklad,sadrokartónový podhľad s Activ'Air® v izbe s rozlohou 15 m2 vás vyjde len o ne celých 15 eur viac, ako keby ste použili bežné sadrokartónové doskya vydrží 50 rokov.

Dosku RB Activ´Air je možné použiť na všetky typy konštrukcií, kde sa pracuje s bežnými sadrokartónovými doskami a jej montáž nevyžaduje žiadne zvláštne technologické postupy. Je ale dôležité, aby doska „dýchala“ a na to treba myslieť pri zariaďovaní izby, tapetovaní či maľovaní. Existujú adekvátne zdravšie alternatívy – difúzne otvorené farby alebo tapety – a v prípade, že ich použijeme, nie je problémom ani opakované maľovanie.

Bez obáv teda môžete vrstviť farby, meniť odtiene a vzory, ktoré kráčajú s trendmi a meniacim sa vkusom. Ak je pod nátermi upevnená sadrokartónová doska RB Activ´Air, máte istotu, že vaša rodina je chránená na niekoľko generácií dopredu.

Túto technológiu na Slovensko ako prvá a jediná priniesla spoločnosť Saint-Gobain, ktorá má za sebou už 350-ročnú históriu a skúsenosti s inovatívnymi riešeniami zameranými na kvalitu a  ochranu životného prostredia.

 Activ’Air®– čistý vzduch po generácie.
www.rigips.sk

Pridané 6. apr 2015  •  Páči sa mi to
pr_clanok  
Pridané 6. apr 2015