Realizácia: Ondrej Jašík, http://stavebne-prace-obklady.webnode.sk/

U pána Jašíka sme si objednali prerábku kúpeľne - išlo o dve miestnosti, kde bola v budúcnosti plánovaná kúpeľna (sprchový kút a vaňa), tieto miestnosti boli v podstate holé múry, kde bola dotiahnutá len voda. Pána Jašíka sme si zavolali na kompletné dokončenie a spojazdnenie kúpeľne.

Boli dohodnuté tieto práce: stierky, hydroizolácia a vyliatie podlahy, obklady a dlažba, výmena zárubne a ostatné murárske práce s tým súvisiace.

Jedinou našou podmienkou bolo začať tieto práce čo najskôr!

Jednanie a komunikácia s p. Jašíkom bola v počiatočnom štádiu veľmi slušná, povedali sme mu našu predstavu, vyzeral že všetko pochopil. Kontrola jeho prác a práce jeho ľudí nemohla byť s našej strany až tak častá, keďže sme zaneprázdnení, jednoducho sme chceli človeka, ktorý vie čo robí a urobí to tak ako si to zákazník predstavuje.

1. problém - podlaha: uložil podlahu, tak, že to vôbec nedávalo zmysel, špáry neboli v jednej línii, našťastie sme to včas zbadali, tak sme mu ju dali komplet vybrať a vymeniť - potom to už bolo v poriadku a podlaha je asi jediná vec, ktorá sa vydarila

2. problém - obklady: obklady sa ukladali na pekne vystierkované steny, no stalo sa že jeden obklad bol viac utopený ako druhý, čiže to nie je v jednej línii, špáry vôbec nedotiahnuté, niektoré sú hrubšie niektoré tenšie, obklady boli dopísané (čierne čiary) od rezačky, čiže zničené

3.problém - zárubňa: keďže sa stará vyberala ostal priestor na uloženie novej presne ako bolo potrebné. Keďže sa vylievala podlaha + obklady na podlahu, je pochopiteľné že sa to všetko zdvihlo, čiže bolo potrebné podvihnúť aj zárubňu, no p. Jašík to z nepochopiteľných dôvodov neurobil, čiže teraz nám ostáva zrezať z nových dverí, ktoré si plánujeme kúpiť

4. problém - vaňa: toto je asi najväčší problém či už estetický ale aj praktický - na krivo obmurovaná, listely na vani utopené v špárovke, silikón okolo natiahnutý na špinavé špáry, čiže je celý brčkavý (opísať sa to snáď nedá - prikladám foto)

ďalšie problémy: silikón daný aj na miesta kde to nebolo potrebné - len aby sa zamaskovali nedostatky, rohové lišty snáď úplne všade - boli nainštalované krivo a vlastne tie lišty sme vôbec nechceli.

Pri preberaní kúpeľne - ktoré sa p. Jašík snažil urobiť ako z rýchlika sme sa snažili s ním odkonzultovať tieto nedostatky a domáhať sa nápravy. Vtedy sa začal postupne meniť na agresívneho človek - mal zo sebou ešte jedného kamaráta ktorý nás urážal (vo vlastnom dome), bol neochotný akejkoľvek nápravy, vulgárny. My sme mu odmietli doplatiť ním žiadané peniaze, pretože robota nebola odvedená podľa dohody, nakoniec sme mu doplatili ešte 50 Eur k zálohe čo sme mu predtým dali pretože jeho agresivita sa zvyšovala, odišiel bez uskutočnenia akejkoľvek nápravy (potom by sme mu peniaze samozrejme vyplatili) a my máme teraz zničenú kúpeľnu a materiál. Samozrejme jeho slová ktoré stále opakoval boli, že u neho je to štandard jeho práce, všetci sú s ním spokojní a my sme nároční zákazníci.

Neodporúčam ho v žiadnom prípade!!