Odporúčame: Mojasvadba.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

IZOLOVANIE BYTOVYCH DOMOV NA SLOVENSKU JE JEDNA VEĽKÁ KATASTROFA!

IZOLOVANIE BYTOVYCH DOMOV NA SLOVENSKU JE JEDNA VEĽKÁ KATASTROFA!
Všade inde len nie na Slovensku sa izoluje hrúbkami od 18cm do 30cm bežne! Nie je doležité či izolujeme minerálnou vlnou alebo polystyrénom! Pliesne v bytoch niesu spôsobene polystyrénom. Plieseň v byte nie je spôsobená slabým vetraním. Plieseň je dôkazom neschopnosti projektanta pretože navrhol nedostatočnú hrúbku izolácie.

AKO VZNIKÁ PLIESEŇ NA MURIVE – PREČO?  VYSVETLIME TO STRUČNE A LAICKY.

Plieseň je tam kde je vlhký mokrý múr. Vlhký mokrý múr je tam kde je múr chladný – najčastejsie kúty. Chladný múr je tam kde je izolácia neodstatočná ja tvrdím, že menšia ako 15cm.

Prečo je chladný múr mokrý?

NAŠA FYZIKA FUNGUJE NASLEDOVNE:
V domácnosti varíme perieme polievame kvety a potíme sa. Táto para je ako vzdušná vlhkosť, ktorá neublíži nikomu. Túto vlhkosť – paru nevidíme. Ak táto para alebo vlhkosť narazí na chladný predmet, napríklad vaše nové plastové okná – sklá, tak táto vlhkosť vzdušná – plynná sa premení na vodu – kvapalinu. Ak predmet je približne v teplote +7 až +13 stupňov celzia! Takú teplotu majú vaše dvojité sklá = slabo izolujú od vonkajšieho chladu. (dvoj sklo izoluje ako 3cm polystyrén, troj sklo izoluje už ako 6cm polystyrén)

To isté sa udeje s vašimi múrmi, na ktoré projektant dá pravdepodobne izoláciou do 10cm!

V susedných čechách a okolitých štátoch považujú úsporu energie po zateplení o 20% a 30% za NEKVALITNÚ REALIZÁCIU! U nás sa tým chvália!
ÚSPORA TEPLA MUSÍ BYŤ VIAC AKO 50% !

Výpočítam teraz koľko stojí polystýrén pretože jeho ceny poznám lepšie ako minerálnej vlny:

Polystýrén šedý počítam nie biely, pretože šedy polystýren izoluje o 20% lepšie ako biely! Možno ste ho videli na susedných bytovkách. LEPŠIA BEŽNE DOSTUPNÁ IZOLÁCIA AKO ŠEDÝ NEOPOR NIE JE.

1m2 hrúbka 10cm = 5,4 €
1m2 hrúbka 15cm = 8,1

Na fasáde o rozlohe 1000m2 preplatíte o 2700€ viac! Je to veľmi smiešne číslo oproti celkovej sume za ktorú Vás to bude stáť! Úspora tepla rapídne vzrastie! Pliesne by nemali byť v tak veľkom rozsahu ako iné bytovky majú a dovlím si povedať že od hrubky 15cm by nemali byť vôbec, pretože vaše vnútorne murivo bude oveľa teplejšie!

AK VÁS TO ZAUJÍMA VIAC A CHCETE AJ KONKRÉTNE MIESTA BYTOVIEK KTORÉ ZATEPLOVALI OD IZOLÁCIE 15cm, na tejto adrese som našiel presné údaje a poznatky z iných krajín:

http://www.pasivnydom.net/ako-sa-spravne-zatepluje-bytovka/

Nedôverujte našim projektantom, študujte aj vy, pretože to sú iba vaše penaize! A v Poprade je smiešne ísť pod 15cm!

 

Ešte poznatok, niektoré byty zateplené minerálnou vlnou majú 30% vlhkosť čo je zdraviu škodlivé pre sliznice, čiže aj ona ma nevýhody, preto je zbytočne vymýšľať čo je  lepšie.. Oboje zateplovacie materiály môžu byť výborné ale doležitá je hrúbka izolácie nad 15cm! Izolácia stojí najmenej a je najdoležitejšia. Nadrahší sú robotníci, lepidlo, hmoždinky a fasádna farba! Steny na stavbách nedýchaju, su to hlúposti. Difúzuju paru, ale podiel je 2%, čo je smiešny argument pri volbe mineralnej vlny. Cez polystyrén to je možno 1,5%.

 

*GRAMATIKU NESKÚMAJTE, SOM ODBORNÍK NA ZATELOPANIE, NIE NA PÍSANIE

Pridané 3. aug 2012  •  Páči sa mi to
mio23  
Pridané 3. aug 2012