Toto nie je môj dom... Inspiracie pred stavbou zo zapadu, ako by sa to malo robit.. - Obrázok č. 22/27
 • miroslav_makaraje to zakladanie stavby na základovej doske? robil si aj nejaké základové pásy (zo statického hľadiska)? resp. na predchádzajúcej fotke chlapík kope nejaký zákop. aká je hrúbka izolácie a dosky? predpokladám, že je to asi drahšie riešenie než na základových pásoch. aj keď mi to príde menej prácne než pásy.
  • mio23
   AUTOR
   @miroslav_makara  toto su inspirativne foto ako sa to robi na zapade.. robil by som to aj ja takto, ale nakoniec som robil pasy aby som vlastne dom aj zdvihol nad teren cca 70cm
   • mio23
    AUTOR
    @miroslav_makara  myslim ze toto neni drahsie, lebo zaizolovanie pasov je drahsie, ako xps len pod platnou.. na zaizolovanie zaklad pasov treba tusim 35m3 XPS na toto staci typnem ze 24m3 ... 10 kubikov XPS je dost velka suma v podstate.. cca do 1500eur..
    • mio23
     AUTOR
     mozno cenovo su to totozne hodnoty nakoniec.. neviem
     • miroslav_makarapodľa toho čo som čítal tak v podstate je to doska, určitej hrúbky (záleží od statika, vraj sa to pohybuje okolo 40 cm) položená na polystyréne. to isté sa robí aj na penoskle, ale to je už asi iná záležitosť. mne ale nejde do hlavy aký pás kope chlapík na predošlej fotke? kanalizáciu? alebo nejaký podporný pás na posilnenie základov?
      • mio23
       AUTOR
       @miroslav_makara  30-40 cm.. ak robis dreveny dom menej, ak murovany tak jasne ze viac. vacsinou na zapade zakladaju asi na doske co som videl fotky.