Premýšľaš, ako zariadiť malú jedáleň? Vyskúšaj tieto tipy.

Zariadiť malú jedáleň je niekedy ľahšie, ako by ste čakali. Stačí pár drobných detailov a priestor sa razom premení na štýlový a praktický kút pre celú rodinu. Nájsť však spôsoby, ako maximalizovať priestor, už nemusí byť hračka. Premýšľali ste niekedy nad originálnymi tapetami, zrkadlami či zmenou sedenia? Verte či nie, aj to dokáže z vašej jedálne vyťažiť maximum. Vyskúšajte naše tipy a premeňte svoj jedálenský kút na centrum diania.

ako zariadiť jedáleň

1. Štýlový obrus a prestieranie

Odvráťte pozornosť od bežného hranatého stola či klasických oblých tvarov pestrofarebným obrusom. Vhodné prestieranie oživí priestor a ochráni váš stôl pred poškrabaním či škvrnami.

obrus na stôl

2. Tapety a obklady sú IN!

Malé priestory sú ideálne pre odvážne vzory. Využite tapety alebo zaujímavé obklady, s ktorými zvýrazníte napríklad len jednu stenu v jedálni.

obklady v jedálni

3. Zaostrené na tvary

Niekedy stačí len elegantný okrúhly stôl a malý priestor bude oveľa väčší. :)

okrúhly jedálenský stôl

4. Zrkadlo, zrkadlo, povedz že mi...

Zrkadlá jednoznačne môžu pomôcť vášmu priestoru a dokonca aj samotnej jedálni. Bude jasnejšia, priestrannejšia a odrážajúce sa svetlo môže vytvárať zaujímavé detaily.

Malý tip: Objavte množstvo inšpirácií a rád v našom fóre.

zrkadlo v jedálni

5. Nebojte sa výrazných farieb

Výrazná farba stien, farebné stoličky či veselé doplnky. Pozitívnou energiou to bude vo vašej jedálni len tak sršať.

Dokonca aj naši používatelia vedia, že veselé farby do interiéru jednoducho patria. Pozrite sa na to, akú farbu jedálenských stoličiek zvolil používateľ @lukasorco v albume Family modern 4i - Finalizácia.

zelená farba steny

žlté jedálenské stoličky

6. Zaujímavé osvetlenie

Pokiaľ vášmu interiéru chýba prirodzené svetlo, nahraďte ho štýlovým. Stropné svietidlá alebo aj lampy postavené v rohu dodajú jedálni osobitý šmrnc.

Malý tip: Hľadáte rady ohľadom svetiel? Vytvorte diskusiu v kategórii "Osvetlenie" v našom fóre.

stropné svetlo do jedálne

osvetlenie jedálne