Elektrické kúrenie sme zvolili ako alternatívu k hlavnému zdroju tepla - akumulačnej peci. Konvektory slúžia na dokúrenie miestností vzdialených od pece, plus ako záložné kúrenie počas dlhšej neprítomnosti.

Výkon: Celkový inštalovaný príkon je 6200W, čo predstavuje približne 50% rezervu oproti projektovanej tepelnej strate. Takto malý príkon nie je problém vhodne rozfázovať, aby nebol žiadny istič preťažený. Max. výkon jedného predstavuje 1400W. Najslabší v presieni má 400W. Model ADAX VP10 KET.

Prevádzka takýchto konvektorov je veľmi pohodlná a bezproblémová. Nevíria vzduch, nevydávajú žiadny zvuk, nepôsobia rušivo v priestore. Úplná väčšina ľudí si ich dokonca vôbec nevšimla.

Termostat: Osobitný odstavec si zaslúžia elektronické termostaty :-) Tie majú veľmi jemnú hysteréziu, zopínajú a vypínajú v krátkych cykloch, doslova na pár sekúnd v minúte. Ak sú radiátory výkonovo vhodne nadimenzované, nemôže sa stať, že by ste cítili pri dýchaní, či dotyku rozdiel oproti teplovodným.

Cena: Za zmienku stojí takisto cena, lebo to je hlavný dôvod na kúpu elektrického kúrenia. 6 kusov radiátorov, do celého domu, s montážnymi konzolami na stenu stálo presne 462€. Na Adaxy predajcovia poskytujú 5 ročnú výmennú záruku. Montáž svojpomocne, príklepová vŕtačka, hmoždinky, vodováha. Hodina roboty.. Vynikajúce doplnkové/záložné kúrenie do DOBRE zatepleného domu. Odporúčam!

#adax #kurenie #elektrickekurenie #konvektory #radiatory