Podlaha

19. sep 2013
Podlaha - Tekutá hydroizolácia

Tekutá hydroizolácia

 • leader1234Co je pod hydroizolaciou?
  • majkoj
   AUTOR
   @leader1234  beton 🙂
   • kajo873Aká to je hydroizolácia? Typ? Ďakujem.
    Ja mám kúpený COMBIDIC-2K od schonburgu, ale bojím sa toho keď budem po tom chodiť. Aj nejaký penetrák si dával pod tú tekutú hydroizoláciu? Aký?
    • majkoj
     AUTOR
     @kajo873  ATRO K100 ako penetrak som pouzil zriedenu 1:1, ako doporucoval dodavatel. Chodit po tom neodporucam, preto sa na to dava geotextil, potom je to v pohode.
     • jurajsrnka@kajo873  prosim ta ako si bol spokojny s tym schonburgom ?tiez planujem komplet system od nich. Dakujem
      • kajo873@jurajsrnka  ahoj, spokojný som. Počas stavby sa mi dostala pár krát voda ku základom a nepretieklo, takže spokojnosť. Aj keď druhý krát by som pár vecí zmenil. Napríklad na steny suterénu sa nanášali dve vrstvy. Teraz by som do prvej vrstvy zapracoval sklotextilnú mriežku. To v návode u tohto výrobcu nebolo(u iného som to videl). A za ďalšie, styrodur na steny suterénu mi dodávateľ tejto hydroizolácie kázal lepiť na buchty touto hydroizoláciou, Veľká spotreba, velice drahé to použiť na lepenie a nedržalo to dobre. Teraz by som styrodur pekne polepil na pur penu na tú hydroizoláciu.
       Pri garáži ju mám stále odkrytú, sú na nej aj kamene chodím po nej autom, a nijak sa nepoškodila.
       Išiel by som do toho znova.
       • jurajsrnka@kajo873  ja som AQUAFIN 2KM plus navalcekoval pod obvodove murivo asi v 4 vrstvach ale trpnem ci to bude dostatocne 😃 ach uvidime ... dovnutra pojdem tiez combidick a geotextilka. Inak majster mi poradil ze ak sa tak velmi bojim mozem to este poistit tym ze spravim poter: nejake cementove lepidlo + duvilax ako extra vrstvu, pripadne na vysparovanie. Lepit styro tymto materialom mi pride fakt ako blbost + hlavne lepit to na buchty ako uplna hovadina ... som zastanca toho ze XPS/EPS sa musi lepit na ramik a asi nikto mi to nevyhovori