Bylinky a...receptíky z nich

14. máj 2019
Foto 1 z 59Späť na album
Bylinky a...receptíky z nich - Začíname...

Začíname...

 • lahile
  AUTOR
  Sú čarovnými prísadami do našich jedál. Dokážu robiť zázraky, keď z nudného pokrmu zrazu vyrobia senzačnú pochúťku. Krásne oživia jeho chuť a dodajú mu aj prívetivú arómu, ktorá podráždi aj naše čuchové bunky.

  Čerstvé bylinky môžeme kúpiť na trhoch, predávajú sa vo zväzkoch, alebo v črepníkoch. Pokiaľ ich zo zväzkov nepoužijeme hneď dáme ich holé stonky do studenej vody. Ak ich potrebujem skladovať dlhšie, uložíme ich v miktroténovom sáčku do chladničky, alebo ich dáme zamraziť.

  Bylinky v črepníkoch udržujeme vlhké a môžeme ich raz za 14 dní pohnojiť. Poprípade, ak ich pestujeme dlhší čas, presadíme ich do väčšej nádoby.

  Sušené bylinky najlepšie vydržia v dobre uzavretých dózach z plastu alebo tmavého skla.
  • lahile
   AUTOR
   Veľa ľudí sa pýta, ako a kde si v tejto dobe zaobstarať dobré bylinky a ako sa dajú čajové zmesi namiešať.
   Pre tých zdatných hora, les, rúbanisko, tam je Vaše útočisko.
   Choďte, učte sa zbierať rastlinky a pripravovať čajové a iné zmesi sami. Poznanie je moc, moc zdravia, ktorú nám príroda sama ponúka.
   No a pre začiatočníkov, www.predajbylin.sk, kde Vám zašlú bylinky priamo domov a majú tam stránku, kde si nahodíte diely a kvalifikovaný personál Vám namieša tú správnu čajovú zmes podľa Vášho receptu.

   Prosím nezabúdajte, že pred užívaním akýchkoľvek liečivých rastlín je potrebné ich užívanie prekonzultovať s Vašim lekárom, aby sa predišlo alergickým alebo iným reakciám, ktoré by mohli mať pre Vás nežiadúce účinky.

   Buďte zdraví a veľa štastia Vám všetkým.