Ako sme na vlastnú päsť a s minimom peňazí začali po víkendoch prerábať náš čarovný, vysnívaný domček.

Začali sme v januári 2011: vypratali a trhali podlahy.
Teraz, ku koncu septembra 2011, je urobená základová doska, izolácia, poter, nová elektrika, nová voda a odpady, steny sa pomaly omietajú, samozrejmosť sú aj nové okná, komín, krb a kopa iných drobností, ktoré vyvstali počas rekonštrukcie, ako to už v starších domoch býva.

Našťastie ten náš bol čistý a suchý, napriek spodnej vode(aspon bude studňa) a tak to nie je až také hrozné, akoby sa na prvý pohľad zdalo.

Pozemok 1500 m2 si vyžiadal kúpu kosačky, a budeme ho musieť aj vyrovnať. Všetko časom, tak ako aj prístavba a výmena strechy, pretože financií ozaj veľa nie je. ALE: kde je voľa, tam je cesta:)

november 2011 - všetko je omietnuté, vaňa osadená, ide sa obkladať kúpeľňa.
Máme alarm, všetky ističe, pripravenú novú rozvodnú skriňu na hranici pozemku a čakáme na schválene SSE podlahového kúrenie a pridelenie dvojtarifu.
Krb pekne kúri a ked sme na dome, je teplúčko. Ale už sú tu mrazy...
December 2011: uložili sme vykurovacie káble do kúpeľne a chodby, zaliali, v kúpeľni sa robí dlažba. Došli veci na obostavbu krbu, už sa do toho len pustiť. Ja si pomaly robím mozaiku do kuchyne.
Prešiel rok od kúpy, máme už postavený krb, ešte dekel naň, mozaika v kuchyni ready, špárujem v kúpeľni rohy silikónom.
Chystáme sa nainštalovať do kúpelky bojler, batérie a wcko, aby sme mohli dávať podlahy.
Potom príde na rad kuchyňa.

15. marec 2012 kupelka je ready, uz len drobné detaily a budeme môcť pustiť vodu, čo doteraz kvôli silným mrazom nebolo možné. Podlahy aj s lištami máme kúpené, tento víken sa uprace a môže sa inštalovať vykurovacia fólia, následne položíme podlahy a na 1. apríla je naplánované maľovanie s mojou cicou, čo mi už neraz pomohla. Donesie aj spodné skrinky do kuchyne, takže provizórne sa už bude dať bývať, tretí termín sťahovania som určila na Veľkú noc...no uvidíme:)
26. marec 2012 Cez víkend sme položili podlahovku a aj podlahy. Boli sme domŕtva:) Ešte napenetrovať steny a môže sa cez víkend maľovať.
10.4.2012 skoro celú Veľkú noc sme maľovali, ešte chodba a jedna stena v obývke a bude. Plus lišty na podlahu a umyť okná v obývačke. Čakám na sporák a umývačku a objednám dve váľandy, nech je na čom spať.

1.5.2012 - bývame, síce ešte krabicovo a provizórne, ale voda, teplo a kuchyňa je, tv tiež, net namontujú dnes, takže čo viac nám môže chýbať:)
HURAAAAAAAAAAAA