Naše bývanie

50
13. máj 2012
Tu budem pridávať fotky o našom bývaní, zariaďujeme sa postupne, ako nám financie dovolia... Snáď sa niekomu bude naše bývanie aj páčiť a možno budem...
Naše bývanie - moja kuchyňa - naľavo je chladnička s mrazničkou - tú nevidno :-). Namiesto tých košíkov bude časom zabudovaná umývačka riadu.
18
10
Naše bývanie - Obrázok č. 2
13
2
Naše bývanie - toto miesto čaká na rohový digestor
7
0
Naše bývanie - Mikrovlnná rúra je zatiaľ len takáto... ale to sa raz zmení. :-)
5
4
Naše bývanie - Obrázok č. 5
1
4
Naše bývanie - Obrázok č. 6
2
0
Naše bývanie - pracovná plocha pod oknom, vždy som po takej túžila a som veľmi spokojná, že ju konečne mám :-)
4
7
Naše bývanie - Obrázok č. 8
1
0
Naše bývanie - dózičky, to je moje... ten mlynček na kávu, to je dar od bratranca môjho manžela, našla som ho u neho na povale. Videl, že sa mi páči, tak mi ho pri prvej návšteve u nás doma daroval. Už je zavesený na svojom mieste.
1
4
Naše bývanie - Obrázok č. 10
2
0
Naše bývanie - sklenené dózy - mám v nich múku, soľ, cukor, strúhanku a "mrveničku" do polievky...
6
7
Naše bývanie - staré váhy - našla som ich v dome, ktorý sa mal búrať... a aj tú smaltovanú "kanvičku" mám odtiaľ
4
0
Naše bývanie - spomienky na Prahu... vždy, keď tam idem, tak sa snažím si odtiaľ niečo doniesť... to svetlo - to je zatiaľ len taká "improvizácia". :-) Táto polička je nad jedálenským stolom.
2
1
Naše bývanie - starý stôl a obrus po mojej starkej...
3
1
Naše bývanie - výšivka na obruse
4
2
Naše bývanie - časť z našej obývačky + detský kútik mojej dcérky. :-) Tie skrinky sú staré, tie som si "napatinovala" sama. Boli tiež v hroznom stave. Nová farba, patina a úchytky urobili svoje. :-)
5
4
Naše bývanie - Obrázok č. 17
4
3
Naše bývanie - srdiečko - vianočný dar od manžela na čajovú sviečku. Je zavesený na garniži pri vstupe na terasu.
2
4
Naše bývanie - pamiatka na moju starkú, tento obraz mala zavesený v obývačke, je to pamiatka na jej otca - on ten obraz maľoval. Zahynul počas druhej svetovej vojny. Moja starká sa vždy na ten obraz s láskou pozerala... a ja sa tiež tak pozerám a spomínam :-)
7
1
Naše bývanie - naša obývačka - zatiaľ improvizujeme, ten stolík určite vymeníme a detský kútik časom tiež premiestnime.:-) Keď dcérka podrastie.. Je to fotené z kuchyne.
1
2
Naše bývanie - Obrázok č. 21
0
0
Naše bývanie - náš domček zvonku... z obývačky sa ide na terasu. V domčeku sú tri izby, dve kúpeľne, kuchyňa a aj malá kotolnička + veľké schodisko a vstupná chodbička vo verande.
3
0
Naše bývanie - netradičná terasa... spodná časť domu bola kedy využívaná čiastočne na bývanie, čiastočne ako pivnica. My sme ju zabývali a obývačku presvetlili veľkými dverami s vstupom na terasu. Terasa ešte nie je dokončená.
4
0
Naše bývanie - Fotka je už staršia, dnes popridávam fotky, čo som "objavila" v mobile... takže kvalita nič-moc. :-) Ale dlho som sem nič nepridala, veľa vecí sa pomenilo, veľa pribudlo... tak dúfam, že sa "polepším" a pokúsim sa pridávať fotky pravidelnejšie. :-)
2
1
Naše bývanie - Táto fotka je už novšia... dcérka už má 2,5 roka, v ľavom "rožku" je už umývačka riadu. :-) Okno sme museli zväčšiť, kuchyňa je presvetlenejšia... ospravedlňujem sa za neporiadok, ale akurát sme boli vo fáze robenia a jedenia "palaciniek". :-D
2
0
Naše bývanie - ... chýba mi ešte digestor, predstavu už mám... pôvodne mal byť rohový, ale ten je moc drahý. Tak s manželom špekulujeme nad iným, keď bude, dám foto.
2
0
Naše bývanie - Vázička kúpená v Goyri pred 2 týždňami na "blšáku"... veľmi sa mi páčila. :-)
1
0
Naše bývanie - Pracovný kútik medzi obývačkou a kuchyňou... stolík je starý, má viac ako 80 rokov, je zreštaurovaný. Našla som ho v dome, ktorý kúpili moji "šéfovci", domček bol neobývaný. Izba bola celá vlhká, nábytok samá huba... okrem tohto stolíka. :-)
0
1
Naše bývanie - Rámiky boli v dezolátnom stave, majú viac ako 90 rokov, vydražila som ich na aukre, stáli ma cca 20 € obidva. Zreštaurovala som ich sama, nie som odborník, ale som rada, že som ich "zachránila" a robia mi radosť.
2
0
Naše bývanie - ... rámik namaľovaný zlatou farbou, anjelik - dostala som od manžela na vianoce. :-)
1
0
Naše bývanie - Kto si pozrie môj album uvidí, ako to vyzeralo predtým a teraz. Toto je už novšia fotka, na poličke mám spomienkové predmety...
0
0
Naše bývanie - Vecičky, ku ktorým ma viažu spomienky... kresbičky od mojej dcérky, spomienky na cesty, fotky detí, anjelikovia...
0
0
Naše bývanie - Tak tento "obraz" na plátne mal môj strýko na zahodenie... bolo to vyrobené pri príležitosti výročia narodenia Ľ. Fullu. Je to staré cca 30 rokov, bolo to v pôvodnom obale, nové, nepoškodené, nepoužívané. Je za ním schovaná "elektrická skrinka". :-)
1
0
Naše bývanie - Rámik - detailnejšie. :-) Fotené hneď po "prerábke" - mám fotky aj pred, ale sú v PC a ten "odiešiel"... dúfam, že sa ich podarí zachrániť.
2
0
Naše bývanie - chodba - staršia fotka, už je tam iná skrinka.
0
0
Naše bývanie - Obrázok č. 37
3
0
Naše bývanie - Vianoce 2015 - adventný kalendár, na stene fotky mojich blízkych + maľby. Nie, nepripomínam Vianoce... len naozaj nemám novšie fotky. :-)
0
0
Naše bývanie - ... posledná "vianočná". :-)
0
0
Naše bývanie - Zábradlie - "paličky" kúpené v Castorame v Poľsku a manžel ich pozváral - vyšlo nás na cca 100 €. Fotka je staršia, už máme aj svetielko kúpené... :-)
0
0
Naše bývanie - Obrázky sú od jednej šikovnej pani, šijací stroj mám na pamiatku po starkej, hodiny som kúpila na burze starožitností v Trenčíne.
1
0
Naše bývanie - Šijací stroj po mojej starkej v celej svojej kráse... bez poškodení, stačilo ho len poumývať.
1
2
Naše bývanie - Hodiny, vraj medzivojnové obdobie, kúpené na burze starožitností v Trenčíne. Pôvodne pre môjho ocina, ale nakoniec som si ich nechala ja. Ocinovi kúpim iné. :-)
0
0
Naše bývanie - Chodbička na poschodí, dvere do spálne... komoda je z Lidla, kúpená za 20 €. Má veľa "šuflíčkov" 2 + 3 + 4 ks. Bola bezfarebná, my sme si ju namaľovali... je to čisté drevo. :-)
1
0
Naše bývanie - "Horná" kúpeľňa má dve umyvadlá, sprch. kút a WC. Na prízemí je druhá kúpeľňas s vaňou, práčkou a WC.:-)
1
1
Naše bývanie - Sprchový kút...
0
0
Naše bývanie - Fotené od dverí...
0
0
Naše bývanie - Nočná lampa na nočnej "stoličke". :-) Nočné stolíky už máme prisľúbené, a aj komodu a zrkadlo do spálne. Už ich musíme len doviezť. :-)
3
5
Naše bývanie - Drevenička pre deti... dve sú od susedov a tá s červenou šatkou je moja. Fotka je už 4 roky stará, teraz sa tam už hrá so svojou mladšou sestričkou.
2
0
Naše bývanie - Interiér domčeka. :-) To tam bol ešte poriadok...
0
0
Naše bývanie - Na prechádzke... kočík som dostala od mojej tety, aby som mala na ňu pamiatku.
3
0
 • mamkarinkaKuchynka je krásna, len pootáčaj fotočky, nech ju vidno v plnej paráde 😉
  • lenka.beveľmi sa mi páči tá kuchynská linka, kde ste ju kupovali alebo ako sa volá? presne takúto predstavu mám o kuchyni....
   • katika55
    AUTOR
    @mamkarinka  Fotky som zatiaľ len vkladala, preto neboli otočené. 🙂 Všetko je už tak, ako má byť. Ja som nevedela, že to vidno už počas vkladania fotiek do albumu.... dlho som tu nebola. 😃 😃 A ďakujem za pochvalu, som rada, že sa kuchynka páči. 🙂
    • katika55
     AUTOR
     @lenka.be Ahojky, tak táto kuchyna je moja "tvorba", takto som si ju navrhla, kúpila som si dvierka a kamarati stolári urobili korpusy a namontovali mi ju aj so vsetkym kovanim. Kuchynka je malinka, ale vsetko v nej ma svoje miesto. Som rada, ze sa ti paci. 🙂
     • brunko@katika55  domček aj kuchynka vyzerajú super, teším sa na dalšie fotky
      • katika55
       AUTOR
       @brunko  dakujem za pochvalu. 🙂 Budu aj dalsie fotky... postupne budem pridavat.
       • matulhkuchynka je prekrásna, postupne prerobíte, bude z toho krásnééé bývanie 🙂
        • katika55
         AUTOR
         @matulh Ďakujem krásne, veď to, že človek na veľa vecí príde až vtedy, keď začne bývať... 🙂 Takže na jar nás čaká taká menšia prerábka kuchyne, musíme to stihnúť, kým príde ďalší prírastok do rodiny. Teda do augusta. 🙂 Potom sem hodím ďalšie foto. 🙂
         • zuzkajurkovakrásne..všetko🙂
          • katika55
           AUTOR
           @zuzkajurkova ďakujem, asi je čas aktualizovať fotky. 🙂
           • zuzkajurkova@katika55  teším sa 🙂
            • oslo1krasne vsetko. Mate velmi pekny, prijemny domcek. Je z neho citit klud a pohodu. Mate krasne doplny a velmi pekne s laskou o domceku a vas pisete. Prajem vsetko dobre
             • katika55
              AUTOR
              @oslo1 Ďakujem, som rada, že sa domček páči... a aj doplnky v ňom. 🙂 Aj vám prajem všetko dobré.
              Členom od 21. jan 2009
              13
              profil používateľa

              Ďalšie albumy od používateľky katika55