Odporúčame: Mojasvadba.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Fake profily na Modrej streche  vybrali sme

Posledné dni trávim čítaním diskusií vo fóre a vyhľadávaním fake profilov, ktoré boli založené, aby účelovo manipulovali diskusie. Za vytváraním týchto profilov stojí niektorá z reklamných agentúr (možno ich je viac) a ich cieľom je vytvoriť profily, ktoré na prvý pohľad budú vyzerať ako reálne osoby, no následne budú diskusie ovplyvňovať určitým smerom a pretláčať preferencie na určitý typ výrobkov alebo na konkrétnu značku.

Tento problém riešime na Modrej streche dlhodobo. Aj v tieto dni som zablokovala vyše 20 profilov, ktoré na stránke pôsobili, niekoľko ďalších mám vytipovaných a niekoľko ďalších som ešte neodhalila. Zároveň som odstránila desiatky príspevkov, ktoré diskusiu manipulovali a boli skrytou reklamou konkrétnych firiem. Ak ste aj vy spozorovali profily, ktoré vyzerajú nedôveryhodne, dajte mi, prosím, vedieť.

Ako na to? Ak si vo fóre všimnete osobu, ktorá zrejme propaguje určitú firmu alebo výrobok, jej príspevok nahláste:

Každú osobu, ktorú nám nahlásite, preveríme dostupnými prostriedkami a vyhodnotíme, či ide o reálny alebo fake profil. Niekedy sa nedá profil používateľa vyhodnotiť hneď jednoznačne a môže chvíľu potrvať, kým zasiahneme. Vždy si totiž chceme byť istí, že nezasahujeme do správania reálnej osoby. Dôležité je, že danú osobu budeme mať poznačenú a môžeme ju ďalej sledovať.

Záleží nám na tom, aby v našom fóre vystupovali reálni ľudia s reálnymi skúsenosťami. Skrytú reklamu považujeme za neetickú a absolútne s ňou nesúhlasíme. Chceme, aby naši používatelia u nás našli hodnotné informácie, úprimné rady a cenné skúsenosti reálnych ľudí. 

Verím, že fórum Modrej strechy bude i naďalej miestom pre Vás, ľudí, ktorí stavajú, rekonštruujú či zariaďujú a hľadajú tu informácie na to, aby dosiahli čo najlepší výsledok :)

Ďakujem za pomoc, prajem krásny deň,
Jana, 4nets team

Pridané 21. júl 2016  •  Páči sa mi to
janamartish  
Pridané 21. júl 2016