Výmena kachľovej pece za krbovú pec

27
25. aug 2016
Suseda sa rozhodla trochu si vylepšiť bývanie. Majster jej robí kúpelňu a ona dievčina sa pustila sama samučičká do rpzobratia kachľovej pece a otlčení omietky...
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Keď som prišiel, kachľová pec už bola rozobratá a vynesená z domu, omietka zo stien otlčená a na mňa ostalo vyrezať štvrťkruh do drevenej podlahy.
0
0
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Z rozobratých kachieľ som zachránil aspoň tieto dvoje dvierka.
0
3
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Toto je spodené z popolníka
0
0
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - A tieto sú horné, kade sa prikladalo do kachlí.
0
0
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Keď bol otvor vyrezaný, z porfixu hrúbky 5cm som spravil ohraničenie budúceho pôdia s výškou 12,5cm a do stien navŕtal 10mm diery a zarazil roxory 40cm dlhé.
0
0
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Roxory v stene na jednej strane.
0
0
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Na mieru som zhotovil z karí siete 6mm 15x15cm veľkosť oka štvrťkruhovú výztuž do betónovej platne.
0
0
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Obrázok č. 8
0
0
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Na druhý deň som pokračoval. Miešanie betónu vo fúriku a vynášanie po vedrách do domu.
0
0
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Hotovo. Ono sa to nezdá, ale ,03m3 betónu povynášať v 10l vedrách nebola žiadna sranda. :o)
0
0
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Suseda kúpila krbové kachle, ja som jej pod ne vyrobil rám s nastavitelnými nožičkami, ktorými sa dá nastaviť výška v rozmedzí 25 -30cm. a skúšobne sme ich postavili na ich budúce miesto
2
0
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Ešte treba spraviť napojenie do komína. Ja som zatiaľ plnil predstavy susedy z Porfixu som vymuroval poličku, v ktorej bude mať v spodnej časti drevo na kúrenie a hore rôzne dekorácie. Dodatočne sa dorobia poličky buď drevené, alebo sklenené.
0
3
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Obrázok č. 13
1
0
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Už sa začalo obkladať kameňom.
2
5
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Detail kamenného obkladu.
2
3
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Takto to vyzeralo dnse poobede tesne pred tým, ako sme kachle osadili na svoje miesto.
0
2
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Lameň vyšpárovaný, natretý lakom, osadená rúra do komína.
0
8
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Spodná časť štvrťkruhu, na ktorom budú stáť kachle.
1
0
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Tak toto ma fakt vytočilo do nepríčetnosti. Komentár pridám neskôr, lebo sem by sa nezmestil... :o(
0
3
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Domáca pani pri pokuse o prvé zakúrenie. :o)
0
0
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Ono to tuším aj horí...
0
0
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Začína sa pomaly, pozvoľna rozhorievať. V poličke na pravo ešte náradie a vľavo nenatretá zárubňa. Ale bude všetko. Hlavne, že sa už kúri. :o)
1
3
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Oheň naberá na sile... :o)
1
14
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Pred krbovú pec patrí sj mriežka nie? Starú, takmer na vyhodenie som opieskoval a budem ju striekať na čierno.
2
3
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Asi tu mám mimozemšťanov. Striekaciu pištoľ som donieso 25m z garáže do záhrady a vrchnák sa niekam vyparil. Prehľadal som všetko - niet ho... :o(
0
1
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Nemám vrchnák - musel som si pomôcť alobalom. Ale aj tak by ma zaujímalo, že kde je. Ani po ceste padnutý, ani na dvore, ani v garáži.. asi ho pes zožral. :o)
0
0
Výmena kachľovej pece za krbovú pec - Tak a mám nastriekané čiernou, matnou, žiaruvzdornou farbou. Nechám na slnku vyschnúť a mriežka je ako nová. :o)
1
0
 • inuska111sikulka je 🙂
  • jamk1
   AUTOR
   @inuska111 Ďakujem, odkážem jej. Ale naozaj je šikovná, pracovitá a má veľmi dobré nápady. :o)
   • technik007Vo dvojici sa lepšie pracuje... je šikovná...ako aj moja..nebojí sa ničoho..DDDD
    • joe69preco si ju vlastne vymenil?
     • jamk1
      AUTOR
      @joe69  Suseda sa tak rozhodla. Šamotová výmurovka bola vypadaná, niektoré kachlice popraskané a obidvoje dvierka mali odlomené pánty. Nechcela už investovať do opravy.
      • joe69Aj ja mam plechovu.vychodisko z nudze.radcej klasiku.
       • jamk1
        AUTOR
        @joe69  Aj u nich to bolo východisko z núdze a hlavne lacné riešenie. Ja mám u mňa v chalupe kachľovú pec a tú veru nejakou krbovou pecou nenahradíš. Tá krbová pec kúri, pokiaľ do nej prikladáš. Vyhasne a za pol hodinu je studená. Ja naložím večer o siedmej do kachľovej pece štyri polienka a ešte na druhý deň na obed z nej sála teplo. Veru to dobre tí naši pradedovia vymysleli. :o)
        • joe69obcas s Tebou aj suhlasim,Jamko.ok
         Členom od 22. feb 2011
         85
         Profil používateľa

         Ďalšie albumy od používateľa jamk1

         Zobraziť všetky