Paradajky dole hlavou

22. okt 2019
Paradajky dole hlavou - Aj táto jedna, ktorá je zasadená v zemi rastie, ale len do výšky. Paradajok je na nej pomenej, ale ešte stále kvitne. Snáď aj z tej niečo bude.

Aj táto jedna, ktorá je zasadená v zemi rastie, ale len do výšky. Paradajok je na nej pomenej, ale ešte stále kvitne. Snáď aj z tej niečo bude.

 • zita19to je tyckova paradajky, mal si povylamovat zalistky, venovala by sa kvetom a plodom
  • jamk1
   AUTOR
   @zita19  Nikdy som nemal vzťah k tomu, aby som sa papral s nejakými rastlinamo. Čo chce rásť, nech rastie a čo nie, tak nech vykape. Raz musím odfotiť môj kút záhrady, v ktorom som si spravil "divočinu" Mám tam len ihličnany, skalku zarastenú všetkým možným a nijako neošetrovanú, brečtan, ktorý sa ťahá po starom škaredom tehlovom plote a teraz už aj po zemi a staré konáre, ktoré voľakedy popadali na zem tam len tak ležia a postupne zarastajú všetkým možným. Ten kúsok sa mi páči zo všetkého najviac a moje mačky tam majú hotový raj. :o)
   • zita19@jamk1  kazdy ma TO svoje...
    • mararaPráve som v Taliansku a domáci mi s hrdosťou ukazoval svoje paradajky. Ako čistá džungľa. A keď som mu odlomila jeden zálistok, aby som mu vysvetlila ako ich pestujeme my, tak som videla, že len úcta k hosťovi mu bráni mi vynadať. 😱 Tvrdil, že tu majú dobrú zem a tá unesie všetko. Ale popravde mal plody skôr pri zemi, aj keď rastliny mali už viac ako 1,5m a tvrdil že budú mať aj 2-3 metre.
     • jamk1
      AUTOR
      @marara  Moja suseda pestuje paradajky odrodu Tornádo v kvetinacoch, ktoré ma postavené na podstienke pri gangu a ma natiahnuté špagety až na prekvapive žlaby a paradajky rastú až do výšky cca 3m.
      • mararaJa som zvedavá co ma čaká doma po návrate. Ja ich vačšinou skracujem, lebo nemám take dlhé palice.
       • jamk1
        AUTOR
        @marara  v záhradkárskych potrebách dostať kúpiť plastové tyče priemeru cca 12mm a v dlzkach od 60cm až po 2,2m. Ja som kupoval tento rok 1,5m a kus stál 70 Centov. Veľmi dobrá investícia, lebo vydržia roky.