Antioxidant zdravý spôsob vykonania stavby
Materiál je antioxidant, hlavný stavebný materiál, s potlačením aktívneho kyslíka, čo vedie k prevencii starnutia a rekuperácii Vášho zdravia. Aj preto, že v materiáli nieje obsiahnutý formaldehyd a freon, nemusíte sa báť že Váš dom bude zdraviu škodlivý.

Ultra-tepelne izolačné vlastnosti, ktoré umožňujú úsporu energie
Vzhľadom k tomu, Elastopor H ma veľmi nízky súčiniteľ prestupu tepla lambda 0,022 ma v kombinácii s hrúbkou steny 150 mm vynikajúcu tepelnú izoláciu s tepelným odporom R nad 6,8 / norma hovorí o odpore iba R 3,4 /. Aj vzhľadom na tvar, umožňuje cirkuláciu vzduchu, bez toho by sa nahromadil v rohoch. Z týchto dôvodov vedú náklady na klimatizáciu alebo kúrenie k podstatnému zníženiu. Tvarom a vyhotovením je to typ neuveriteľne ultra-energeticky-úspornej budovy

Environmentálne opatrenia
Vzhľadom k tomu, že penový materiál je vyrobený len z uhlíka a vodíka, odlievanie z penového polyuretánu je mimoriadne čisté. Elastopor H je bez obsahu freónov - FCKW, HFCKW, HFKW a ako bunečný plyn, obsahuje vzduch. Výstavba domu neprodukuje žiadny odpad, ani nemá za následok odlesňovanie.

Semipermanentne trvanlivý
Pri takomto dome, nie len že je štrukturálne najviac stabilný tvarom, ale aj na rozdiel od železných konštrukcií nedokáže zhrdzavieť, ani na rozdiel od dreva nedostane hnilobu, pleseň alebo ho nenapadnú škodcovia

Víchrici odolný
Pologuľatý tvar je najstabilnejší a najefektívnejší pre zakrivenie prúdu veternej energie.

Zemetraseniam odolný
Dom je nielen stabilný štruktúrou, ale je aj veľmi ľahký. Vďaka svojej hmotnosti a tvaru veľmi dobre odoláva zemetraseniam.

Kopula-power
Dom nemá žiadne "rohy" v miestnostiach. Nielen, že tam nie sú žiadne rohy, ale tiež neexistujú žiadne hranice medzi stenami a stropom. Tento jasný otvorený priestor, zaliaty svetlom je plný neopísateľného pocitu tepla a pohodlia.