Zateplenie 150m2 - EPS (180) 5000€ vs vlna Knauf (180) 6500€

Zdravim majstri, o par tyzdnov ideme zateplovat. Dostal som cenove ponuky na EPS aj mineralnu vlnu. Rozdiel v cene materialu v smart balikoch (lepidla, kotvy...atd) je 1500€ + asi aj dlhsia praca pri vlne. Odhliadnuc od ceny by som sa chcel spytat na plusy a minusy pre oba systemy: EPS (+) cena, jednoduchsia praca, skutocnost ze EPS unesie okrasny obklad. EPS (-) horlavost, zmrstovanie, konspiracia ze na zapade uz EPS strhavaju a nahradzuju vlnou? Su este nejake plusy resp minusy pre tieto materialy? Ide mi o to ze najblizsich 20 rokov by som sa fasady nechcel dotykat........ Este otazka c2. Je mozne uchytit zabradlia franc. balkonov aj po zatepleni alebo to nahanat teraz? Vdaka za kazdu radu a odpoved - je dobre ze takato stranka existuje! Nech sa dari!
Odpovedať
Nič nestrhavaju. Len prestali projektovať EPS na drevostavby (na murivo ano), v domnení, že im to zlepší požiarnu bezpečnosť.
Odpovedať
Profilova fotka
@trojliter brat a jeho svagor maju vedla seba 2 drevostavby. Brat ma na fasade 120 vatu a jeho svagor ma 200 eps. V lete sa jeho svagrovi dom prehreje a viac pocuje hluk z ulice…
Odpovedať
Este som dogooglil ze vlna ma lepsie akusticke vlastnosti a nenavstevuju ju hlodavci....
Odpovedať
Tych tem (vata vs EPS) aj tu na modrejstreche je uz plno. Naozaj trebalo dalsiu? Ja este iba uvediem jeden detail, priklad. Obklad na fasade. Ano, viem, ze aj u vaty je to z casti riesitelne, ale… A co sa tyka poziaru EPS, velky vplyv na to ma nespravna technologia lepenia. Aj nedavno, co zhorela daka novostavba na Orave, tiez tam bol EPS lepeny iba na “buchty“. Cele zle...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?