Casovac do zasuvky (230V)

Hladam casovac na cyklicke spinanie zasuvky. Nasiel som len take, ktore maju denny alebo tyzdenny program, a v ramci jedneho dna niekolko udalosti zapnutia/vypnutia. Ja ale potrebujem zariadenie, na ktorom nastavim dlzku zapnutia a dlzku vypnutia, a to sa bude opakovat kym to nevypnem. Napr. 1min zapnute, 5 min vypnute. Keby som to chcel nastavit ako udalosti na tom dennom programe, tak sa rychlo minu, lebo za jeden den je len obmedzene mnozstvo spinanych udalosti. Existuje nieco take hotove? Zadal som to povodne ako otazku, ale to sa ukazalo ako nevhodne. @admin ak sa da, tuto temu vo forme otazky prosim vymaz.
Odpovedať
Keby si to bol hneď napísal takto, tak by to bolo jasné. AKo sám vidíš, každý reagoval ako ja. Ty potom nepotrebuješ spínaciu zásuvku, ale cyklový spínač, na ktorom sa dá nastaviť aj také krátke časový úsek. NApr. takéto niečo by to zvládlo, ale chce to trochu viac práce na inštaláciu: http://www.elkoep.cz/produkty/elektro...
Odpovedať
@thodosy bol si o par sekund rychlejsi :) Ja pouzivam v dome viacero produktov od elka a zatial som spokojny s funkcnostou a spolahlivostou. Inak to rele je fakt super vec, mne vyhovovalo na nastavenie spustania cisticky.
Odpovedať
@thodosy To rele je presne to co potrebujem. Skoda, ze to za tu cenu uz nie je aj hotova vec. Takto budem musiet este dorabat a uz aj tak relativne vysoka cena (v porovnani so zasuvkovym casovacom) sa este navysi. :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@stowasser na spúšťanie čov stačí časovač za 3€, tam aj tak treba aby bežala aspoň 10hod. denne a viac. Ak je cyklicky namáhaná - víkend, stačia táždenné hodiny, ale najlepším časovačom je septik pred čov, ten odstráni 30-70% znečistenia a čov to dočistí.
Odpovedať
@jan45 to rele bolo jednoduchsie riesenie kvoli spravnemu elektrickemu pripojeniu, zabralo sirku 1 modulu a je hned vedla istica. PS Vami navrhovane riesenie je fajn, ale ak je clovek casovo obmedzeny bojovat s byrokraciou a nema dost priestoru na korenovu cisticku, tak je najschodnejsia cesta mat oficialne zumpu a bez nejakeho peciatkovania si dat pred to cisticku. PS2 Potesilo ma, ked som sa u kamarata (Ing Juraj K.) dopocul, ze s vasou podporou planuje vybudovanie korenovej cisticky
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?